Aż 1500 wniosków wpłynęło do Programu Grantowego Fundacji PFR „Wakacyjna AktywAKCJA”

Przez minione trzy tygodnie zachęcaliśmy organizacje z całej Polski do przesyłania projektów na wakacyjne aktywności dla dzieci i młodzieży, aby móc wybrać te najciekawsze i je dofinansować. Każdego dnia zespół Fundacji PFR otrzymywał dziesiątki maili oraz telefonów od instytucji edukacyjnych, kulturalnych i różnych innych podmiotów przygotowujących swoje letnie propozycje dla najmłodszych, które postanowiły włączyć się do Programu i przesłać swoje pomysły. W efekcie zebraliśmy ponad 1500 zgłoszeń!

Nasz Program Grantowy wzbudził ogromne zainteresowanie. Codziennie rozmawiałam z kilkudziesięcioma organizacjami i odpowiadałam na ich pytania dotyczące kategorii projektów, kosztorysów czy po prostu kwestii formalnych. Niezmiernie cieszy mnie, że tak wiele organizacji uznało, że warto wzbogacić swoje oferty dla dzieci i młodzieży dzięki naszym grantom. Teraz przed nami etap oceny wniosków i wyboru najciekawszych projektów.

– mówi Karina Stasiak, Koordynatorka projektu

Skala zainteresowania Programem to dowód na to, że to działanie było potrzebne. Różnorodność pomysłów, jakie już na ten moment możemy potwierdzić, jest bardzo duża. Wśród projektów są między innymi wycieczki rowerowe, gry miejskie, zawody sportowe, zawody w gry planszowe, plenerowe konkursy artystyczne i wiele wiele innych. Na obecnym etapie już można stwierdzić, że Program dał możliwość organizacjom z całej Polski przemyślenia swoich pomysłów na wakacyjne aktywności − część z tych pomysłów zostanie już wkrótce zrealizowana. Lista organizacji, które otrzymają grant zostanie opublikowana na stronie Programu już 28 czerwca!

Fundacja PFR ogłasza wyniki naboru wniosków do programu „Wakacyjna AktywAKCJA”
Uczestnicy projektu Pasjonaci Edukacji poznają metodologię STEAM