Zespół CDT zaprasza nauczycieli do Wrocławia na warsztaty STEAM!

Zespół CDT zaprasza nauczycieli do Wrocławia na warsztaty STEAM!

Już w najbliższą sobotę, 15 października we Wrocławiu odbędzie się Wielkie Święto Programowania Code Week! Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich innych, którzy chcieliby poznać tajniki nauki przyszłości. Wstęp wolny. Podczas wydarzenia nauczyciele będą mieli szansę spędzić dwie godziny na zajęciach stacjonarnych z programowania przygotowanych przez edukatorów Centralnego Domu Technologii STEAM w Klasie Przyszłości.

Celem szkolenia organizowanego przez CDT jest zapoznanie nauczycieli z interdyscyplinarną metodą projektową STEAM, łączącą Naukę, Technologię, Inżynierię, Sztukę i Matematykę. W czasie szkolenia uczestnicy przejdą przez proces warsztatowy, doświadczając metody STEAM samodzielnie - jako uczestnicy. Samodzielnie zaprogramujemy interaktywne neony z wykorzystaniem płytki Microbit, programowalnych pasków LED, druku 3D oraz języków programowania bloczkowego. Jednocześnie, poznamy STEAMowy proces z perspektywy nauczycieli i edukatorów – w trakcie procesu omówione zostaną jego poszczególne fazy, elementy oraz główne cele i założenia. Uczestnicy poznają metodę STEAM w sposób praktyczny i możliwy do wykorzystania w szkole. Wykorzystywane w czasie szkolenia narzędzia zostały również dopasowane do zgodności z programem Laboratoria Przyszłości – pokazując w jaki sposób wykorzystywać dostępne w jego ramach narzędzia i technologie.

Zajęcia CDT dla nauczycieli i edukatorów odbędą się 15 października 2022 r. (sobota), w godz. 14:00-16.00 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej, ul. Janiszewskiego 8 Sala wykładowa (1. piętro). Zapisy są możliwe poprzez Formularz ONLINE.

CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W akcji mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z kodowaniem. W poprzedniej edycji tego przyjacielskiego wyścigu Polska stanęła na piątym miejscu podium.

Tegoroczna edycja trwa od 8 do 23 października. Więcej na informacji na codeweek.eu

„Innowacje w szkole. Space 4 STEAM w CDT” – rozpoczynamy nowy projekt wspólnie z Google for Education
„Projekty edukacyjne – STEAM w szkole” – relacja z debaty CDTalks