Zapraszamy na debatę „Projekty edukacyjne − STEAM w szkole”

Paneliści debaty "CDTalks".

Razem z zespołem Centralnego Domu Technologii zapraszamy wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem metodologii STEAM w codziennej pracy z uczniami na debatę, którą podsumujemy projekt „Edukacja STEAM w szkole”. Wydarzenie odbędzie się 7 marca o godzinie 13:00 i będzie transmitowana na kanale YouTube CDT.

Podczas spotkania zostanie zaprezentowany raport przygotowany przez zespół edukacyjny CDT. W nim omówione będą najczęstsze problemy i wyzwania pracy metodami STEAM i Design Thinking w szkołach. Autorzy mają nadzieję, że ta publikacja będzie stanowiła swoistą „mapę drogową” dla nauczycieli, którzy chcą wdrażać nowoczesne metody edukacji w swojej codziennej pracy dydaktycznej.

W wydarzeniu wezmą udział eksperci z Norwegii i Polski: Helen Rogers – trenerka, partnerka badawcza i menedżerka społeczności NewSchool Norway Mitch Whitehead – trener, wykładowca filozofii i teorii wiedzy St. Louis School w Mediolanie oraz Zbigniew Bujak – edukator i specjalista ds. dydaktyki w Centralnym Domu Technologii. Paneliści wspólnie postarają się omówić dobre praktyki wprowadzania do szkół nowoczesnej edukacji, opartej na metodach projektowych.

Wydarzenie będzie odbywało się w języku polskim i angielskim z tłumaczeniem.

Link do debaty w języku polskim.

Link do debaty w języku angielskim.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

„Projekty edukacyjne – STEAM w szkole” – relacja z debaty CDTalks
Edukacja STEAM w szkole – wyjątkowe warsztaty dla nauczycieli w CDT