Edukacja Steam

Edukacja STEAM w szkole – wyjątkowe warsztaty dla nauczycieli w CDT

Edukacja-steam-warsztaty

Zdecydowana większość zajęć oferowanych przez Centralny Dom Technologii opiera się o metodologię STEAM, dlatego naturalnym kierunkiem jest poszerzanie wiedzy w tym obszarze, również dzięki współpracy z praktykami z zagranicy.

W grudniu 2021 r. rozpoczęliśmy pierwszy etap działań w ramach projektu „Edukacja STEAM w szkole”. Na początek edukatorzy Centralnego Domu Technologii, wspólnie z norweskimi ekspertami, przeprowadzili 3-dniowe bezpłatne warsztaty dla nauczycieli z całej Polski.

Podczas tego intensywnego szkolenia uczestnicy, czyli 26 nauczycieli, ćwiczyło rozwijanie kompetencji przyszłości u uczniów, a także wzmacniali osobiste kompetencje w realizowaniu procesu edukacyjnego. Przy wsparciu doświadczonych mentorów z Polski i Norwegii mieli okazję wdrożyć własny projekt edukacyjny, a także włączać w niego i ogólnie do praktyki pedagogicznej nowoczesne technologie. Oprócz pracy z konkretnymi narzędziami czy technikami takimi, jak facylitacja czy myślenie projektowe, zajęcia obejmowały warsztaty z budowania pewność siebie.

Po zakończonym kursie, uczestnicy stali się bardziej biegli w metodach nauczania opartych na doświadczeniu i dołączyli do ekskluzywnej grupy nauczycieli aktywnie rozwijających się zawodowo, używających technologii w nauczaniu oraz angażujących i inspirujących uczniów do pracy w szkole i poza nią. W ramach potwierdzenia nabytych kompetencji każdy uczestnik otrzymał imienny Certyfikat.

Zapraszamy na debatę „Projekty edukacyjne − STEAM w szkole”
„Innowacje w szkole. Space 4 STEAM w CDT” – rozpoczynamy nowy projekt wspólnie z Google for Education