„Pasjonaci Edukacji” – Fundacja PFR wspiera studentów i przyszłych nauczycieli

„Pasjonaci Edukacji” – Fundacja PFR wspiera studentów i przyszłych nauczycieli

Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju oraz zespół Centralnego Domu Technologii rozpoczynają nowy projekt rozwojowy skierowany bezpośrednio do studentów. 19 lutego uruchamiają Program stypendialny „Pasjonaci Edukacji” przygotowany z myślą o młodych osobach, które chciałyby związać swoją przyszłość z nauczaniem dzieci i młodzieży, ale ze względu na trudniejszą sytuację materialną swoje marzenia odkładają w czasie lub z nich rezygnują.

Do udziału w Programie „Pasjonaci Edukacji” zaproszeni są studenci kierunków humanistycznych oraz ścisłych, na których odbywa się kształcenie przyszłych nauczycieli. Kryteria wyboru stypendystów do Programu są jasne i egalitarne – decyduje średnia ocen oraz potwierdzona sytuacja materialna ich rodziny. Nabór stypendystów odbywa się online i trwa do 31 marca!

Chcemy pomóc studentom w wyborze nauczania jako ścieżki kariery i przyszłości. Nasz Program ma wspierać rozwój przyszłych nauczycieli i pokazać im, że ich marzenia są dla nas ważne.

– mówi Magdalena Grzankowska, Prezes Fundacji PFR

W ramach Programu aż 50 młodych ludzi otrzyma wsparcie finansowe, które może przeznaczyć na swój rozwój zawodowy i dokształcanie. Ponadto uczestnicy dostaną możliwość udziału w warsztatach na temat edukacji technologicznej dzieci i młodzieży organizowanych dla nauczycieli przez doświadczonych edukatorów i ekspertów Centralnego Domu Nauczycieli.

Zależy nam, aby oprócz środków na rozwój zawodowy, nasi stypendyści mogli wziąć aktywnie udział w szkoleniach i warsztatach przeznaczonych dla nauczycieli. To da im praktyczną i aktualną wiedzę oraz możliwość kontaktu z osobami, które już pracują w szkołach.

– mówi Karina Stasiak, koordynatorka projektu, Fundacja PFR

Chęć przystąpienia do Programu należy zgłosić wypełniając i wysyłając formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie.

Patronat medialny nad Programem „Pasjonaci Edukacji” objął serwis interia.pl, Program 4 Polskiego Radia oraz serwis dlaSudenta.pl i Redakcja Eurostudent.

Zapraszamy do śledzenia informacji o projekcie "Pasjonaci Edukacji" na stronie Programu.