Rozpoczynamy drugi etap programu Pasjonaci Edukacji

Rozpoczynamy drugi etap programu Pasjonaci Edukacji

Przez ostatnie tygodnie Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju oraz zespół Centralnego Domu Technologii zapraszali studentów do udziału w pierwszej edycji programu stypendialnego Pasjonaci Edukacji. Program jest skierowany do osób pragnących w przyszłości nauczać dzieci oraz młodzież, które ze względu na trudną sytuację materialną mogą mieć problem ze zrealizowaniem swoich planów zawodowych.

31 marca zakończył się etap naboru kandydatów i teraz nadesłane wnioski będą rozpatrywane, a następnie wszyscy uczestnicy zostaną powiadomieni o wynikach naboru drogą mailową lub telefoniczną. Każdy z zakwalifikowanych studentów otrzyma stypendium w wysokości 3800 zł, które może przeznaczyć na rozwój i powiększanie swoich kompetencji zawodowych – na kursy i szkolenia – ale także na zakup sprzętu i materiałów edukacyjnych potrzebnych do wykonywania pracy nauczyciela czy nawet na pokrycie kosztów związanych z najmem mieszkania lub akademika.

Dodatkowo, w ramach programu każdy stypendysta będzie mógł wziąć udział w warsztatach dla nauczycieli realizowanych online przez zespół Centralnego Domu Technologii, obejmujących zagadnienia wokół metodologii STEAM i edukacji technologicznej.

Bardzo się cieszymy, że program Pasjonaci Edukacji już wkrótce wejdzie w etap realizacji. Nie możemy się doczekać rozmów z naszymi stypendystami i pracy z nimi podczas warsztatów.

– mówi Karina Stasiak, koordynatorka projektu, Fundacja PFR.

Informacja o wynikach naboru zostanie przekazana indywidualnie wszystkim, którzy nadesłali zgłoszenia, do 14 kwietnia.