← Strona główna Grupy PFR

Ogłaszamy listę zwycięzców Konkursu na spot filmowy!

Fundacja PFR
Ogłaszamy listę zwycięzców Konkursu na spot filmowy!

Po miesiącu zbierania zgłoszeń do Konkursu na spot filmowy, przyszedł czas na ocenę prac i ogłoszenie laureatów! Przypomnijmy, że w ramach naszego projektu Wizja przeszłości, zaprosiliśmy dzieci i młodzież do stworzenia autorskiego spotu – krótkiego filmu – promującego polską kulturę. Nadesłane prace ocenialiśmy w aż trzech kategoriach wiekowych – 10-12, 12-14 oraz 14-17 lat.

Uczestnicy postawili przed komisją konkursową nie lada wyzwanie. Poziom artystyczny nadesłanych projektów był bardzo wysoki. Kierując się przyjętymi kryteriami − oryginalność pomysłu, promocja polskiej kultury, immersyjność, poziom wykonania oraz wartość artystyczna − jury przyznało aż trzy nagrody w każdej grupie wiekowej. W skład komisji konkursowej weszli: Anna Kosińska – marketing manager w Ei System, Anna Osiadacz – prezeska Fundacji Koncept Kultura, Krzysztof Rymsza – reżyser filmowy i telewizyjny oraz Michał Bolczyński – menedżer ds. technicznych w Centralnym Domu Technologii.

Nagrody główne w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali:

Kategoria wiekowa 10-12 lat:
I. miejsce – Oliwia Butkiewicz
II. miejsce – Zuzanna Lenda
III. miejsce – Lena Beczek
 
Kategoria wiekowa 12-14 lat:
I. miejsce – Natalia Słoń
II. miejsce – Aleksy Dziedzic
III. miejsce – Marcin Skrobała
 
Kategoria wiekowa 14-17 lat:
I. miejsce – Skonieczny Szymon
II. miejsce – Jakub Ząbek
III. miejsce – Filip Domaradzki

Pełna lista laureatów jest dostępna do pobrania TUTAJ.

Wszyscy uczestnicy wykazali się kreatywnością oraz nietuzinkowym podejściem, interpretując temat Konkursu w oryginalny sposób. Niezależnie od kategorii wiekowej, prace wyróżniały się nie tylko formą, lecz także zastosowaniem wielu ciekawych zabiegów artystycznych. Niektórzy podeszli do tematu z większym dystansem i przymrużeniem oka inni zaś z niezwykłą powagą oddając hołd naszemu dziedzictwu narodowemu. Dzięki nadesłanym filmom i my mogliśmy lepiej poznać małe ojczyzny naszych uczestników, doceniając piękno i różnorodność polskiej kultury. To właśnie te elementy sprawiły, że poziom prac był wysoki. Dlatego z jeszcze większym uznaniem chcielibyśmy podziękować za zaangażowanie i serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom talentu!

Projekt "Wizja przeszłości" dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Fundacja PFR

Zainteresują Cię również