200 uczestników technologicznych warsztatów historycznych w CDT

wizja_przeszlosci_news_21062023

Koniec roku szkolnego w Centralnym Domu Technologii jest bardzo intensywny. Tuż przed ostatnim dzwonkiem zaprosiliśmy nauczycieli do zapisywania swoich klas na niezwykłe warsztaty VR w ramach projektu „Wizja przeszłości”. Dzięki nowym technologiom wspólnie z uczniami poznawaliśmy historię transatlantyku MS „Piłsudski”, który w 20-leciu międzywojennym nazywany był „pływającą ambasadą polskiej kultury”.

W bezpłatnych warsztatach stacjonarnych w CDT wzięło udział prawie 200 uczniów z klas 6, 7 i 8 szkoły podstawowej oraz ze szkół ponadpodstawowych oraz ich nauczyciele. Wszyscy zwiedzali, dzięki goglom VR, MS „Piłsudski” oraz podziwiali sztukę na jego pokładzie. Uczestnicy pracowali problemowo, poznając zagadnienia związane z okolicznościami historycznymi i geopolitycznymi tego okresu.

Projekt wspiera grono partnerów merytorycznych: Centralny Dom Technologii, Koncept Kultura, Urząd Patentowy RP i Centrum Archiwistyki Społecznej, którzy zadbają o to, aby wiedza, którą przekażemy była aktualna, ale także, aby inspirowała do kolejnych działań edukacyjnych i poszukiwań na styku technologii i kultury. Patronat medialny nad projektem objęła redakcja Głosu Nauczycielskiego.

Kolejne warsztaty odbędą się już po wakacjach. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Edukacja Kulturalna 2023.