Startuje konkurs na spot filmowy promujący polską kulturę!

Startuje konkurs na spot filmowy promujący polską kulturę!

Nasza wirtualna podróż w przeszłość trwa w najlepsze! Chcąc udowodnić, że interdyscyplinarność to dobry sposób na edukację w obszarze sztuki, zapraszamy młodzież z całej Polski do udziału w konkursie na filmowy spot promujący polską kulturę. Na zgłoszenia czekamy do 6 listopada! Wnioski konkursowe można składać poprzez formularz online.

Konkurs odbywa się w ramach projektu „Wizja przeszłości”, a jego celem jest wyłonienie najlepszych młodych twórców filmowych, których zainteresowania i pasje skupiają się wokół łączenia sztuki filmowej z technologiami immersyjnymi. Spośród wszystkich zgłoszonych i zaprezentowanych prac Jury konkursu wybierze trzy prace, uhonorowane pierwszym, drugim i trzecim miejscem w trzech kategoriach wiekowych: 10-12, 12-14 i 14-17 lat.

Chcemy zaktywizować młodzież i zachęcić do bycia twórcami kultury poprzez rozwijanie zarówno kreatywności, jak i warsztatu filmowego. Prace konkursowe będą oceniane przez gremium składające się ekspertów kinematograficznych i reprezentantów naszej Fundacji. Najważniejszymi kryteriami oceny są oryginalność pomysłu, promocja polskiej kultury, immersyjność, poziom wykonania oraz wartość artystyczna.

– mówi Zbigniew Bujak, ekspert merytoryczny CDT

Każdego młodego filmowca, który zdecyduje się wziąć udział w Konkursie, ale jeszcze chciałby doszlifować swoje umiejętności, zapraszamy na cykl czterech filmów szkoleniowych, dostępnych na kanale YouTube CDT. To skondensowana dawka wiedzy na temat kinematografii i praktyczne wiadomości techniczne – idealne zarówno dla początkujących jak i osób bardziej zaawansowanych, które chciałyby się uzupełnić tudzież odświeżyć wiedzę filmową. Z webinarów uczestnicy dowiedzą się między innymi od czego zacząć swoją przygodę z filmem i znajdą inspirację do swoich przyszłych prac kinematograficznych. Ekspert-filmowiec – Krzysztof Rymsza – pomoże zgłębiać tajniki branży kinematograficznej. Omówi podstawy scenariopisarstwa, prowadzenia prób i reżyserii na planie filmowym, czy rodzajów kadrów, oświetlenia, udźwiękowienia, etapów postprodukcji i podstaw teoretycznych montażu i poda kilka praktycznych wskazówek ze świata filmowców.

W naszej Fundacji stale rozszerzamy działania edukacyjne i uzupełniamy bazę wiedzy. Konkurs Wizji przeszłości to niepowtarzalna okazja do promocji ducha patriotyzmu i rozwoju pasji do kinematografii pośród młodych obywateli.

Wolontariusze i wolontariuszki GK PFR pomagają aktywnie
Edukacja o klimacie dla studentek i studentów