Przejdź do treści

Statut i sprawozdania

Grafika hero header
Grafika hero header

Fundacja realizuje swoje cele statutowe poprzez zadania i projekty z zakresu edukacji ‒ poprzez projekty autorskie, projekty partnerskie, wspieranie inicjatyw społecznych (granty i darowizny) oraz wolontariat pracowniczy

Uruchomiła także Centralny Dom Technologii - pierwszą w Polsce przestrzeń oferującą interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne w metodologii STEAM dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych

Rada Fundacji

Agata Wiśniewska

Przewodnicząca Rady Fundacji

Joanna Golańska

Wiceprzewodnicząca Rady Fundacji

Hubert Kosiński

Członek Rady Fundacji

Zapoznaj się z raportami rocznymi podsumowującymi działalność Fundacji PFR – zrealizowane w poprzednich latach projekty i podjęte działania społeczne.

Raport za 2022 rok
Raport za 2023 rok

Projekty dofinansowane z budżetu państwa

Polska logo

Fundacja realizuje szereg ogólnopolskich zadań i dba o to, aby ich zasięg i oddziaływanie społeczne były jak największe

Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa. Zachęcamy do obserwowania inicjatyw, wydarzeń i projektów, które wykonujemy w ramach pozyskanych środków na przestrzeni lat.

Flaga i godło polski

Edukacja dla przyszłości

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

Wartość finansowania: 361 000 zł

Całkowita wartość zadania publicznego: 585 000 000 zł

Projekt "Edukacja dla przyszłości" powstała w myśl upowszechniania nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych wśród nauczycieli, wspierania idei wolontariatu pracowniczego i wzmacniania kompetencji zespołowych. Zadanie realizowano od września 2022 roku.

Szkolenia dla nauczycieli

Bieżące działania w obszarze edukacji uzupełnimy o nowe merytoryczne wydarzenia online i stacjonarne w Centralnym Domu Technologii skierowane do nauczycieli i edukatorów.

grupa osób z Fundacji PFR

Wsparcie idei wolontariatu

Fundacja propaguje wartości wolontariackie i organizuje projekty angażujące rocznie ponad 150 wolontariuszy. Teraz uzupełni te działania o nowe atrakcyjne inicjatywy skierowane do osób chcących pomagać.

Wzmocnienie kompetencji zespołu

W ramach działania zespół Fundacji weźmie udział w kursach i warsztatach, które wzmocnią jego kompetencje w wybranych obszarach.

logo Komitetu do spraw Pożytku Publicznego
logo Narodowego Instytutu Wolności

Cyberbezpieczni

Ogólnopolski program promujący wiedzę i bezpieczne zachowania skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Projekt został zrealizowany ze środków rezerwy ogólnej budżetu państwa w ramach ogólnopolskiego programu rozwoju kompetencji uczniów i nauczycieli „Cyberbezpieczni”.

Wartość finansowania: 564 200 zł

Całkowita wartość zadania: 707 700,00 zł

Projekt „Cyberbezpieczni” powstał w myśl promocji wiedzy i bezpiecznych zachowań w Internecie. Działania edukacyjne przewidziane w projekcie obejmują warsztaty prowadzone online (stream w klasach) przez edukatorów CDT oraz stacjonarnie dla młodzieży szkolnej i nauczycieli. Zadanie realizowano w 2023 roku.