Fundacja realizuje swoje cele statutowe poprzez zadania i projekty z zakresu edukacji ‒ poprzez projekty autorskie, projekty partnerskie, wspieranie inicjatyw społecznych (granty i darowizny) oraz wolontariat pracowniczy
Uruchomiła także Centralny Dom Technologii - pierwszą w Polsce przestrzeń oferującą interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne w metodologii STEAM dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych
Dokumenty
Edukacja dla przyszłości
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.
Wartość finansowania: 361 000 zł
Całkowita wartość zadania publicznego: 585 000 000 zł
Projekt "Edukacja dla przyszłości" powstała w myśl upowszechniania nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych wśród nauczycieli, wspierania idei wolontariatu pracowniczego i wzmacniania kompetencji zespołowych. Zadanie realizowano od września 2022 roku.
Cyberbezpieczni
Ogólnopolski program promujący wiedzę i bezpieczne zachowania skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Projekt został zrealizowany ze środków rezerwy ogólnej budżetu państwa w ramach ogólnopolskiego programu rozwoju kompetencji uczniów i nauczycieli „Cyberbezpieczni”.
Wartość finansowania: 564 200 zł
Całkowita wartość zadania: 707 700,00 zł
Projekt „Cyberbezpieczni” powstał w myśl promocji wiedzy i bezpiecznych zachowań w Internecie. Działania edukacyjne przewidziane w projekcie obejmują warsztaty prowadzone online (stream w klasach) przez edukatorów CDT oraz stacjonarnie dla młodzieży szkolnej i nauczycieli. Zadanie realizowano w 2023 roku.