Przejdź do treści
WAŻNE

Fundacja PFR dla powodzian: Ruszył Program Grantowy „Odbudowa i Wsparcie”

Aktualności Data publikacji: 24 listopada 2023

Bezpłatne szkolenia dla nauczycieli w Krakowie!

Centralny Dom Technologii codziennie jest odwiedzany przez tłumy spragnionych wiedzy gości w każdym wieku. Naszym celem jest zarówno edukacja najmłodszego pokolenia, rozwój oświaty, poprzez szkolenie nauczycieli, jak i wdrażanie w świat technologii osoby starsze. By ułatwić dostęp do edukacji również osobom spoza Warszawy, nasze zajęcia organizujemy online, jak i odwiedzamy jednostki naukowe na terenie całego kraju. Już za tydzień – w dn. 29, 30 listopada i 1 grudnia – wybieramy się wspólnie z naszym zespołem edukacyjnym CDT do Krakowa, do Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli!

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wyjątkowe warsztaty! Zajęcia odbędą się w Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie, przy ul. Garbarskiej 1. Podczas pierwszego warsztatu „Cyberbezpieczni” kursanci dowiedzą się jak dbać o swoje dane i co zrobić, gdy wyciekną do sieci, jak weryfikować informacje w Internecie i nie paść ofiarą manipulacji czy phishingu. Poznają również najskuteczniejsze bariery dla cyberprzestępców, działanie algorytmów i mechanizmy stosowane przez platformy społecznościowe w celu wpływu na nasze decyzje i poglądy. Na zajęcia zapraszamy w środę, 29 listopada w godzinach 15:00-19:30. Aby się zapisać na ten warsztat wystarczy zarejestrować się TUTAJ!

Drugie warsztaty „Laboratorium kompetencji CDT” odbędą się w formule dwudniowej – 30 listopada i 1 grudnia, w godzinach 15:00-19:30. Pierwszy dzień szkolenia obejmuje wprowadzenie do metody STEAM – interdyscyplinarnej metody prowadzenia projektów edukacyjnych, którą jako nauczyciel możesz stosować w pracy ze swoimi uczniami. W trakcie szkolenia uczestnicy samodzielnie przejdą przez STEAMowy proces – od zdefiniowania problemu, aż po konstrukcję prototypowego rozwiązania. Poznają przy tym nie tylko metodę STEAM, ale również inne metody pracy i techniki tworzenia scenariuszy lekcji i działań edukacyjnych. Drugi dzień szkolenia to dzień technologiczny – służy on poznaniu od podstaw konkretnych narzędzi i technologii, które można wykorzystać w STEAMowych lekcjach i projektach. Drugiego dnia będziemy skupiać się na robotyce (różne roboty z przewagą Photon’a). Narzędzia używane w trakcie szkolenia dopasowane są do założeń programu Laboratoria przyszłości i pozwalają na poznanie obsługi technologii i narzędzi dostępnych w ramach tego programu. Aby dołączyć do szkolenia należy zarejestrować się TUTAJ!

Wszystkie szkolenia wspólnie poprowadzą nasi edukatorzy CDT – Katarzyna Korsak i Zbigniew Bujak. Serdecznie zapraszamy!

Projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach ogólnopolskiego programu rozwoju kompetencji uczniów i nauczycieli „Cyberbezpieczni”.