Edukacja dla klimatu
Zmiany klimatu to wyzwanie, które wymaga zaangażowania zarówno rządów, jak i organizacji społecznych oraz sektora biznesu.
W Fundacji PFR i CDT podejmujemy konkretne inicjatywy promujące postawy proklimatyczne i szerzymy wiedzę w temacie ESG.
Fundacja PFR i edukacja o zrównoważonym rozwoju
Edukacja o ESG (Environmental, Social Responsibility, Corporate Governance) jest jednym z priorytetowych elementów działalności Fundacji PFR, ale także bardzo ważnym obszarem wiedzy w całej Grupie Kapitałowej PFR.
Zmiany klimatu to wyzwanie, które wymaga zaangażowania zarówno rządów, jak i organizacji społecznych oraz sektora biznesu.
Działania prowadzone obecnie mają kluczowe znaczenie dla przyszłych pokoleń.
Pierwszym krokiem w stronę zrównoważonego rozwoju jest kształtowanie świadomości ekologicznej niezależnie od wieku. Dlatego w Fundacji PFR i Centralnym Domu Technologii podejmujemy konkretne inicjatywy promujące postawy proklimatyczne i szerzymy wiedzę w temacie ESG.
W ramach realizowanych działań edukacyjnych, podkreślamy rolę rozwiązań cyfrowych i zalety wykorzystywania narzędzi technologicznych w ekologii.
Działania Fundacji PFR
Sprawdź, jakie działania realizuje Fundacja PFR w zakresie celów ESG.
W 2021 roku Centralny Dom Technologii, przy wsparciu merytorycznym partnera ścieżki edukacyjnej „Ekologia”, firmy Żabka, przygotował serię warsztatów technologiczno-ekologicznych dla dzieci i młodzieży.
Uczestnicy poznawali zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem na przykładzie prawidłowej segregacji odpadów i problemu wylesiania.
Od 2019 roku Fundacja PFR razem z Polskim Funduszem Rozwoju organizują dla pracowników Grupy Kapitałowej PFR akcję pt. „Aktywny Wolontariat”.
W jej ramach pracownicy GK PFR podczas jazdy na rowerze i biegania gromadzą pieniądze, które są przekazywane na wybrane przez uczestników projektu organizacje społeczne.
Wspieramy jako Partner inicjatywę Chapter Zero Poland w zakresie edukacji członków rad nadzorczych w obszarze zmian klimatu i pozytywnej roli biznesu.
Zapraszamy studentów kierunków humanistycznych i społecznych do udziału w cyklu bezpłatnych warsztatów stacjonarnych „Transformacja energetyczna a zmiany klimatu”.
W trakcie spotkań będą omawiane takie zagadnienia, jak transformacja energetyczna a zmiany klimatu, energetyczny wymiar relacji międzynarodowych., Bezpieczny rynek energii w Polsce – państwo czy wolny rynek?.
Każdy uczestnik kursu otrzyma imienny certyfikat potwierdzający udział.
Ogólnopolski program rozwoju kompetencji organów zarządczych i nadzorczych spółek koordynowany przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Do inicjatywy dołączyła Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju w roli Partnera wspierającego.
Program Chapter Zero Poland to polska odsłona międzynarodowej inicjatywy Climate Governance powołanej przez World Economic Forum, który powstał by podnieść świadomość konsekwencji zmian klimatycznych dla biznesu i wpływu biznesu na klimat.
Dostarcza wiedzę, konkretne narzędzia i przede wszystkim tworzy platformę wymiany doświadczeń pomiędzy członkami i członkiniami zarządów i rad nadzorczych oraz ekspertami i ekspertkami. Zapewnia wysoką jakość i dużą efektywność debat, które powinny stać się podstawą do podejmowania dobrych decyzji dla klimatu i biznesu.
Strategiczny program Polskiego Funduszu Rozwoju, którego celem jest wsparcie transformacji energetycznej Polski, poprzez finansowanie projektów w obszarze energetyki, OZE i nowych technologii.
Aby wspólnie dążyć do rozwoju polskiego łańcucha wartości i wpływać na poprawę jakości życia Polaków, oferta PFR Green Hub skierowana jest zarówno do deweloperów, spółek skarbu państwa, inwestorów w obszarze OZE, jednostek samorządów terytorialnych, jak i polskich firm i start-upów.
Platforma szkoleniowa Grupy Kapitałowej PFR, na której znajduje się szereg kursów i warsztatów online, przygotowywanych przez cenionych ekspertów. Uczestnicy maja szansę pogłębić wiedzę z takich obszarów, jak raportowanie ESG, transformacja energetyczna, gospodarka obiegu zamkniętego.