Aktualności Data publikacji: 16 lutego 2022

Fundacja PFR wspiera nowy Projekt Mamo Pracuj w IT

Nowy Projekt Fundacji Mamo Pracuj „Her Way To IT” to kolejne innowacyjne działanie wspierane przez naszą Fundację i skierowane na rozwijanie potencjału kobiet w nowych technologiach. Projekt został przygotowany dla wszystkich kobiet, które chcą się przebranżowić i rozpocząć pracę w IT. Pierwsze działania rozpoczną się już 21 lutego, a udział w nich jest całkowicie bezpłatny.

Na Projekt „Her Way To IT” składają się 4 moduły tematyczne:

• tester oprogramowania,
  • ux designer,
  • analityk biznesowy,
  • scrum master,

a każdy z nich potrwa 2 tygodnie. W ramach każdego modułu odbędą się spotkania z ekspertkami z danej dziedziny. Pierwszy moduł – testowanie oprogramowania – odbędzie się w terminie 21.02-6.03.2022.

Dodatkowym elementem motywacyjnym dla Uczestniczek Projektu, będą wywiady i możliwość rozmowy z kobietami, które niedawno się przebranżowiły. Uczestniczki będą mogły przetestować nowe umiejętności wykonując zadania domowe, a w przyszłości, zdobytym doświadczeniem i samodzielnie wykonanymi zadaniami, będą mogły pochwalić w liście motywacyjnym, CV oraz podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Na zakończenie Projektu przewidziano moduł ogólny, w którym zostaną przedstawione skuteczne sposoby szukania i zdobywania pracy.

Fundacja Mamo Pracuj od 5 lat prowadzi największy polski portal poświęcony aktywności zawodowej kobiet - www.mamopracuj.pl. Na jego łamach publikowane są regularnie artykuły eksperckie, porady prawne, inspirujące wywiady, informacje o wartościowych akcjach społecznych, wyniki ogólnopolskich badań, raporty. Wszystko to jest uzupełnione ofertą warsztatów branżowych oraz kursów mentoringowych dla kobiet.

Fundacja Mamo Pracuj w IT jest partnerem „Akademii Rozwoju”, dlatego działania realizowane w ramach Projektu „Her Way To IT” są uzupełnieniem oferty edukacyjnej i rozwojowej Programu, a uczestniczki Akademii mogą dowiadywać się jako pierwsze o nowych projektach nie tylko Mamo Pracuj, ale także pozostałych Partnerów Programu.