Fundacja PFR dla powodzian: Ruszył Program Grantowy „Odbudowa i Wsparcie”

Aktualności Data publikacji: 02 października 2024

Wolontariat pracowniczy PFR w Stroniu Śląskim

Autor Oliwia Łapka Specjalistka ds. komunikacji | Fundacja PFR | Centralny Dom Technologii

Fundacja PFR kontynuuje swoje działania pomocowe na terenach południowej Polski. Po ostatniej wizycie w Głuchołazach, teraz nadszedł czas na wsparcie mieszkańców Stronia Śląskiego. Nasza Fundacja nieustannie angażuje się w pomoc lokalnym społecznościom, które zmagają się z konsekwencjami katastrofy naturalnej. W Stroniu Śląskim, podobnie jak w Głuchołazach, mieszkańcy potrzebują wsparcia w odbudowie swoich domów i życia po zniszczeniach. Wierzymy, że zaangażowanie wolontariuszy jest kluczowe dla poprawy sytuacji w tych regionach.

Inicjatywa ta zrodziła się z potrzeby pracowników Grupy Kapitałowej PFR, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w działaniach pomocowych, ale nie mogli wziąć udziału w poprzedniej akcji. Wolontariusze podjęli się wyzwania, aby pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Skupili się na uprzątnięciu śmieci, wzdłuż rzek Biała Lądecka i Morawka, które zostały wyrzucone na brzeg. Prace obejmowały również porządkowanie parków i chodników.

W ramach akcji wolontariusze pomogli także w segregacji darów żywnościowych przy Urzędzie Miasta Stronia Śląskiego oraz udzielili pomocy starszym mieszkańcom, którzy potrzebują szczególnego wsparcia. Miasto boryka się z ogromnymi zniszczeniami, a skala odbudowy będzie długotrwała i wymagająca, dlatego każda pomoc ma znaczenie.

Wczorajsza akcja wolontariacka w Stroniu Śląskim zrodziła się z inicjatywy osób pracujących w naszej Grupie, którzy chcieli pomóc, ale nie mogli dołączyć do nas w Głuchołazach. Miasto jest zrujnowane, a mieszkańcy potrzebują każdej możliwej pomocy. Skala zniszczeń jest niewyobrażalna. Prace związane ze sprzątaniem skutków powodzi są na końcowym etapie, ale to, co tam zobaczyliśmy udowodniło nam, że proces odbudowy będzie długotrwały i niezwykle wymagający. Mimo trudności, wszyscy nasi wolontariusze i wolontariuszki w pełni się zmobilizowali i prężnie działali z miejscowymi służbami i wojskiem. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

– relacjonowała Weronika Wąsat, wolontariuszka i starsza specjalistka w Fundacji PFR

Dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy, Fundacja PFR ma nadzieję na dalsze wspieranie lokalnych społeczności w potrzebie i kontynuowanie działań pomocowych w regionie. Aby skuteczniej odpowiadać na potrzeby mieszkańców dotkniętych kryzysami, planujemy kolejne akcje wolontariackie oraz podejmujemy współprace z innymi organizacjami i instytucjami pomocowymi. W tym celu rozpoczęliśmy Program Grantowy „Odbudowa i Wsparcie”, dla organizacji uległych zniszczeniom w wyniku powodzi.