Aktualności Data publikacji: 23 maja 2024

Ogłaszamy wyniki Wakacyjnej AktywAKCJI! Dofinansujemy 100 instytucji

Autor Oliwia Łapka Specjalistka ds. komunikacji | Fundacja PFR | Centralny Dom Technologii

Równe trzy tygodnie zbieraliśmy zgłoszenia do IV. edycji programu grantowego „Wakacyjna AktywAKCJA”. Łącznie zgromadziliśmy prawie 1500 projektów z całej Polski! Teraz przyszedł czas na najtrudniejszy etap, czyli ocena i wybór zakwalifikowanych wniosków. Komisja wyłoniła spośród nadesłanych zgłoszeń 100, które spełniają wszystkie kryteria i realizują cele programu – są bezpłatne, skierowane do dzieci z małych miejscowości i zawierają element edukacji ekologicznej.

Lista organizacji, które otrzymają granty znajduje się TUTAJ.

Z dużą starannością wybraliśmy projekty, które skupiają się na dzieciach i młodzieży z lokalnych społeczności. Liczba zgłoszonych wniosków przerosła nasze oczekiwania, co sprawiło, że wybór był niezwykle trudny. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością, a poziom projektów był naprawdę wyrównany. Cieszymy się, że nasz Program spotkał się kolejny raz z tak ogromnym zainteresowaniem i z niecierpliwością czekamy na realizację inicjatyw. Gratulujemy wszystkim organizacjom, które nadesłały swoje pomysły. To fantastyczna wiadomość, że tak wiele aktywnych, edukacyjnych i ekologicznych projektów wakacyjnych będzie realizowanych w całej Polsce!

– mówi Kamila Surała, koordynatorka projektu.

Niebawem rozpoczną się wakacje, a wraz z nimi najbardziej wyczekiwany etap Programu – realizacja wybranych projektów. Nasza Fundacja będzie na bieżąco relacjonować przebieg tych inicjatyw i informować o wakacyjnych przygodach dzieci z całej Polski, które dzięki grantom będą mogły spędzić lato aktywnie i beztrosko. Serdecznie dziękujemy wszystkim organizacjom, które przesłały swoje wnioski i zapraszamy do śledzenia naszych aktualności i kanałów na portalach społecznościowych.

Tymczasem, tak wyglądała 3. edycja Wakacyjnej AktywAKCJI: