Laboratorium Edukacji CDT. Stacjonarne warsztaty dla Nauczycieli
Zapraszamy nauczycieli z Warszawy i okolic na dwudniowe warsztaty, podczas których przedstawimy nowoczesne metody nauczania oparte na koncepcji STEAM, sztucznej inteligencji i nowych technologii, takich jak mikrokontrolery Micro:bit. Zdobądź praktyczne umiejętności i inspirację do wdrażania interdyscyplinarnych projektów w swojej pracy nauczycielskiej!
Warsztaty STEAM to pigułka wiedza o wykorzystaniu technologii w edukacji, praktyczne umiejętności pracy z nowoczesnymi narzędziami oraz gotowe pomysły na innowacyjne projekty dla uczniów. Podczas zajęć opowiemy także o trendach w zakresie AI, promptowania i programowania, które wzbogacą kompetencje uczestników o umiejętności przyszłości! Każdy uczestnik po ukończeniu całości szkolenia otrzyma certyfikat.
Szkolenie odbędzie się w Centralnym Domu Technologii, przy ul. Kruczej 50 w Warszawie (I piętro), w środę, 20 listopada, w godzinach 11:00-16:00 i w czwartek, 21 listopada, w godzinach 14:00-18:00. Warsztaty poprowadzą nasi doświadczeni edukatorzy – Zbigniew Bujak, Katarzyna Korsak oraz Zuzanna Stachowska.
Każde dzień szkoleniowy składa się z części metodycznej i technicznej. Pierwszy dzień szkolenia obejmuje wprowadzenie do metody STEAM – interdyscyplinarnej metody prowadzenia projektów edukacyjnych, którą nauczyciel może stosować w pracy ze swoimi uczniami. W trakcie szkolenia uczestnicy samodzielnie przejdą przez STEAMowy proces – od zdefiniowania problemu, aż po konstrukcję prototypowego rozwiązania. Poznają przy tym nie tylko metodę STEAM, ale również inne metody pracy i techniki tworzenia scenariuszy lekcji i działań edukacyjnych. Celem modułu jest poznanie zastosowań nowoczesnych metod dydaktycznych na podstawie pracy z mikrokontrolerami Micro:bit, w oparciu o projektowanie systemu czujników w Smart City. Uczestnicy poznają obsługę popularnych mikrokontrolerów oraz aplikacji do kodowania bloczkowego, a także zdobędą również wiedzę o podstawach budowania prostych konstrukcji robotycznych.
Drugi dzień szkolenia to dzień technologiczny – służy on poznaniu od podstaw konkretnych narzędzi i technologii, które można wykorzystać w STEAMowych lekcjach i projektach. Podczas pracy z kilkoma różnymi robotami, akcesoriami i programami, uczestnicy poznają możliwości mikrokontrolerów. Nauczą się je programować, a także wykorzystywać najnowsze narzędzia edukacyjne i rozwiązania sztucznej inteligencji w codziennej pracy z uczniami.
Narzędzia używane w trakcie szkolenia dopasowane są do założeń programu Laboratoria Przyszłości i pozwalają na poznanie obsługi technologii i narzędzi dostępnych w ramach tego programu.
Aby się zapisać wystarczy wypełnić FORMULARZ. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. O wynikach rekrutacji poinformujemy w osobnym mailu.
Szkolenia są współfinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.