Aktualności Data publikacji: 23 maja 2022

Fundacja PFR przekazała prawie 280 tys. zł. organizacjom niosącym pomoc Ukrainie

Wsparcie, którego udziela Fundacja PFR od samego początku wojny w Ukrainie, jest skierowane nie tylko na bezpośrednią pomoc uchodźcom – darowizny, wsparcie rzeczowe, pomoc wolontariuszy w punktach recepcyjnych czy przygotowanie mieszkań dla rodzin ukraińskich – to także konkretne celowe dofinansowanie inicjatyw realizowanych przez inne organizacje działające w bardzo różnych obszarach życia społecznego. Szczególnie mocno Fundacja postanowiła wspierać inicjatywy skierowane do dzieci z domów dziecka oraz związane z zakupem urządzeń ratujących życie.

Dotychczas nasza Fundacja przekazała prawie 280 000 zł na projekty realizowane przez 14 innych organizacji. Postanowiliśmy włączyć się w ich działania, bo mają one bardzo wymierne efekty i realizują cele spójne z naszą misją

– mówi Magdalena Grzankowska, Prezes Fundacji PFR.

W ramach działań dofinansowanych przez Fundację zorganizowano pomoc dla uchodźców z pieczy zastępczej z Ukrainy, w szczególności transport, zapewnienie bezpiecznego miejsca w Polsce oraz wsparcie rzeczowe i edukacyjne. Rodzinom zapewniono także bezpieczne miejsce oraz wsparcie rzeczowe, psychologiczne i edukacyjne. Zakupiono także karetki medyczne i samochody do transportu rannych w ramach pomocy humanitarnej na granicy polsko-ukraińskiej.

Wśród organizacji, które otrzymały dofinansowanie znajdują się: Fundacja Polki Mogą wszystko, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej, Stowarzyszenie Federacji Młodzieży Walczącej, Lubelski Oddział okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Fundacja przy Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Czterolistna Koniczynka", Caritas Polska, Ochotniczą Strażą Pożarną w Koszycach Małych, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin, Fundacja im. Księdza Aleksandra Fedorowicza "Przyjaciele Alego", Inna Ivantsova, Fundacja Mam Serce, Stowarzyszenie Animacji Kultury Pogranicza.