Aktualności Data publikacji: 27 września 2024

Działania naprawcze Fundacji PFR po powodzi. Ruszył Program Grantowy „Odbudowa i Wsparcie”

Autor Oliwia Łapka Specjalistka ds. komunikacji | Fundacja PFR | Centralny Dom Technologii

Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju nie pozostaje obojętna wobec losów mieszkańców zalanych terenów w południowej Polsce, jak i działających w tych obszarach instytucji. W tym celu stworzyła Program Grantowy „Odbudowa i Wsparcie”. Fundacja przekaże dofinansowanie na działania naprawcze związane ze zniszczeniami spowodowanymi powodzią.

Obecna sytuacja powodziowa w południowej Polsce jest krytyczna. Fundacja PFR wesprze instytucje mieszczące się na terenie województw objętych stanem klęski żywiołowej. Zależy nam, aby wszystkie akcje realizowane przez nas i naszych wolontariuszy trafiły do osób, które ich potrzebują najbardziej – do najmniejszych miejscowości.

Celem Programu Grantowego jest wsparcie instytucji dotkniętych stratami związanymi z powodzią, organizacji pomagających osobom poszkodowanym w wyniku powodzi, odbudowa i renowacja infrastruktury społecznej w regionach dotkniętych powodzią oraz umożliwienie społecznościom lokalnym ponownego dostępu do miejsc użyteczności publicznej, które przyczyniają się do poprawy jakości życia mieszkańców z obszarów dotkniętych powodzią.

Nasze działania kierujemy do szkół, przedszkoli, domów dziecka, świetlic środowiskowych, bibliotek, domów kultury, placówek oświatowych i opiekuńczych, ośrodków socjoterapii i wychowawczych, Ośrodków Pomocy Społecznej i OSP, fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz powodzian oraz instytucji samorządowych i podległych im jednostkom działającym non-profit, których siedziba lub miejsce prowadzenia działalności znajduje się na terenie województw objętych stanem klęski żywiołowej, w związku z powodzią.

Aby wziąć udział w Programie, należy wypełnić wniosek.

Więcej informacji znajduje się w Regulaminie oraz na stronie internetowej projektu.