Wolontariat
Wolontariat Aktywny

Wolontariat

Wolontariat jest bardzo ważnym elementem działalności Fundacji PFR, ale także priorytetowym działaniem dla całej Grupy PFR.

Realizowane na bieżąco działania wolontariackie obejmują szeroki zakres aktywności – od dzielenia się wiedzą ekspercką, przez wspieranie darami osób w potrzebie, po aktywne poszukiwanie możliwości wsparcia w lokalnych społeczności.

Działania realizowane w ramach wolontariatu w PFR

Wolontariat pracowniczy w Grupie Kapitałowej PFR jest realizowany na wiele sposobów – poprzez tworzenie dużych akcji, ale także wspieranie aktywności społecznej wolontariuszy czy przekazywanie darowizn na ważne cele charytatywne.

directions_bike
Aktywny wolontariat

Pracownicy GK PFR biorą udział w wyzwaniu sportowym - biegają i jeżdżą na rowerach, a przemierzone przez nich kilometry przeliczane zostają na środki pieniężne, które następnie przekazujemy organizacjom społecznym.

handshake
Wolontariusze na Start

Promujemy wolontariat i wspieramy inicjatywy pracowników GK PFR. Każdy z nich może zgłosić pomysł na akcję wolontariacką i dostać grant na realizację własnego projektu charytatywnego lub społecznego.

cast_for_education
Wolontariat kompetencyjny

Pracownicy GK PFR chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą, w roli mentorów i edukatorów angażują się w liczne akcje społeczne. Takim działaniem jest prowadzenie warsztatów dla podopiecznych projektu SamoDZIELNI.

savings
Zbiórki

Chętnie dołączamy do akcji specjalnych, organizując zbiórki rzeczowe i finansowe. Od 4 lat wspieramy takie ogólnopolskie inicjatywy jak Szlachetna Paczka, ale także tworzymy własne jak Podaruj pluszaka dla dzieciaka.

Wolontariat w liczbach

Wolontariusze bardzo chętnie dzielą się swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem, biorą aktywnie udział w akcjach i projektach społecznych Fundacji, angażują swój czas i przekazują dary. Dzięki nim pomaganie na stałe weszło do działań pracowników PFR.

zaangażowanych wolontariuszy
zrealizowane projekty