Dwie osoby siedzące z flagą Ukrainy
Wolontariat Aktywny

Pomoc dla Ukrainy

Dwie osoby siedzące z flagą Ukrainy

Nasza Fundacja wspiera uchodźców z Ukrainy przebywających w Polsce oraz pomaga w zorganizowaniu pomocy bezpośrednio dla Ukrainy.

Zależy nam, aby wszystkie dary oraz działania realizowane przez naszych wolontariuszy trafiły do osób, które ich potrzebują najbardziej – szczególnie do rodzin i dzieci.

Fundacja PFR pomaga uchodźcom z Ukrainy

Dotychczas udało nam się przekazać środki finansowe i pomoc rzeczową, nasi wolontariusze cały czas aktywnie działają w punktach recepcyjnych. Zorganizowaliśmy także dzień informacyjny w Centralnym Domu Technologii oraz umożliwiliśmy powstanie aplikacji, dzięki której możliwy jest bezpieczny przejazd i zakwaterowanie uchodźców w Polsce.

Jednak kluczowym zadaniem stało się dla nas obecnie przygotowanie i wyposażenie mieszkań przeznaczonych dla uchodźców. To ogromne przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne możliwe między innymi dzięki nieocenionemu udziałowi Partnerów wspierających.

Realna pomoc

Mieszkania dla uchodźców
  • Udostępnienie i wyposażenie mieszkań w Dębicy, Krakowie i Mińsku Mazowieckim
  • Przygotowanie mieszkań z udziałem wolontariuszy
handshake
Bezpośrednia pomoc
  • Wsparcie finansowe – ponad 120 tys. zł
  • Darowizny dla organizacji – prawie 280 tys. zł
  • Zbiórki rzeczowe
volunteer_activism
Wolontariat pracowniczy
  • Codziennie wolontariusze pomagają uchodźcom w punkcie recepcyjnym na Expo przy ul. Modlińskiej w Warszawie
  • Przygotowanie i dostarczenie kanapek dla uchodźców przybywających na dworce w Warszawie
  • Pomoc przy przygotowaniu i udostępnianiu mieszkań

Nasze działania w liczbach

przeprowadzonych akcji wolontariackich
zaangażowanych wolontariuszy
przepracowane godziny

Działamy aktywnie na rzecz Ukrainy

tutaj paragraf dynamiczny

Firmy, które nas wspierają

Dziękujemy firmom IKEA, Amica i Krosno za przekazanie urządzeń AGD i wyposażenia mieszkań dla uchodźców z Ukrainy.

Partner projektu

Centralny Dom Technologii

Centrum edukacji na miarę XXI wieku tworzone przez zespół pasjonatów nowoczesnej edukacji.

Centralny Dom Technologii promuje nauczanie w duchu STEAM, które stanowi wartościowe uzupełnienie wiedzy nabywanej w tradycyjnych szkołach.

Projekt jest realizowany przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju.