Cyfrowi Debiutanci
Edukacja Technologie i innowacje Aktywny

Cyfrowi Debiutanci

Cyfrowi Debiutanci

Projekt „Cyfrowi Debiutanci – oswajamy technologie” został stworzony przez Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju. 

Jego celem jest umożliwienie osobom powyżej 60 roku życia zdobycia nowych umiejętności w zakresie korzystania z nowych technologii w codziennym życiu.

Wszystkie działania przewidziane w projekcie są bezpłatne.

O Projekcie

Uczestnicy Projektu zyskują całkiem nowe umiejętności, ale także pogłębiają swoją wiedzę na temat obsługi komputera, smartfona oraz aplikacji służących do komunikowania się przez Internet. Dodatkowo udział w Projekcie pozwolił każdemu uczestnikowi poznać i zrozumieć podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie.

Do udziału w Projekcie nie wymagana jest żadna wiedza w tym zakresie.

W projekcie biorą udział zarówno osoby, które już mają doświadczenia w korzystaniu z urządzeń podłączonych do Internetu, jak i te, które dopiero chciałyby z nich korzystać.  Wszystkie działania edukacyjne prowadzą doświadczeni edukatorzy Centralnego Domu Technologii.
 

Realizowane działania edukacyjne

filter_1
Szkolenia

W ramach projektu "Cyfrowi Debiutanci - Oswajamy Technologie" organizujemy bezpłatne kursy stacjonarne oraz ogólnodostępne webinary online. Wszystkie zajęcia są realizowane przez doświadczonych edukatorów Centralnego Domu Technologii.

 

filter_2
Debaty i wydarzenia

Działalność edukacyjna to także aktywny udział w debatach, panelach eksperckich oraz wydarzeniach skierowanych do osób dojrzałych. W grudniu 2021 zorganizowaliśmy debatę z cyklu CDTalks „Jak seniorzy korzystają z technologii?”.

 

filter_3
Raport

Zespół Centralnego Domu Technologii zebrał doświadczenia z zakresu edukacji cyfrowej seniorów i przygotował raport „Jak seniorzy korzystają z technologii?”. W nim zawarto także rekomendacje dotyczące skutecznych sposobów kształcenia osób dojrzałych w zakresie kompetencji cyfrowych.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniach?

Szkolenia to najskuteczniejszy sposób na zdobycie nowych umiejętności, weryfikację dotychczasowej wiedzy, a także poznanie praktycznych porad na temat poruszania się w Internecie. Warsztaty są realizowane przez doświadczonych edukatorów Centralnego Domu Technologii.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną CDT.

computer
„Jak obsługiwać komputer?"

Zawiera informacje na temat rodzajów sprzętu i różnice pomiędzy nimi, najbardziej popularnych urządzeń podłączanych do komputerów, konfiguracji i użytkowania komputera, sposoby nawigacji po pulpicie i folderach, podłączenie komputera do sieci Internet i wyszukiwanie informacji.

smartphone
„Jak obsługiwać smartfon?”

To wiedza na temat tego jakie są systemy operacyjne, podstawowe funkcje smartfonów – telefon, aparat, Internet, aplikacje, na czym polega nawigacja, konfiguracja i użytkowanie smartfona, czym są sieci internetowe i które aplikacje są najbardziej przydatne na początku przygody z technologią. 

wifi
„Jak się komunikować zdalnie?”

Dotyczy popularnych aplikacji, nadawania uprawnień, wyszukiwania kontaktów, pisania i odbierania wiadomości oraz wykonywania połączeń audio-video. Rozmawiamy też o tym jak ustawić spotkania zdalne (włączanie i wyłączanie kamery i mikrofonu, ustawienie sprzętu i udostępnianie ekranu). 

ads_click
„Jak być bezpiecznym w sieci?”

To praktyczne porady jak tworzyć oraz przechowywać bezpiecznie hasła, jak się bronić przed tzw. phishingiem oraz w jaki sposób zainstalować oprogramowanie antywirusowe i chronić swoją prywatność w sieci.

Cotygodniowe warsztaty online

„Aplikacje dla Cyfrowych Debiutantów”

Seniorów, którzy znają podstawy obsługi komputera lub ukończyli nasze szkolenie na poziomie podstawowym, zapraszamy do udziału w cotygodniowych bezpłatnych warsztatach online cyklu „Aplikacje dla Cyfrowych Debiutantów”. 

Zajęcia odbywają się we środy o godz. 10:00.

 

Zapisz się na zajęcia

Kursy stacjonarne w CDT

Spotkania stacjonarne w CDT

Zapraszamy na cykl 5 bezpłatnych spotkań stacjonarnych, które odbędą się w Centralnym Domu Technologii w Warszawie. 

Zajęcia rozpoczynają się 13 października (środa) i będą się odbywały co tydzień w godz. 11:30 – 13:00
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. 

Zapisu można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy lub telefonicznie 694 813 219.

 

Wypełnij formularz zgłoszeniowy