← Strona główna Grupy PFR

Centralny Dom Technologii

Fundacja PFR pod koniec sierpnia 2019 r. powołała do życia Centralny Dom Technologii – przestrzeń edukacji technologicznej dla wszystkich pokoleń.

Pomysł stworzenia Centralnego Domu Technologii, realizującego interdyscyplinarny program edukacyjny w nurcie STEAM (nauki przyrodnicze / technologia / inżynieria / sztuka / matematyka), narodził się na bazie obserwacji trendów światowych.

Edukacja

Technologia

Społeczność

To pierwsza w Polsce przestrzeń edukacji w zakresie nowych technologii oraz innowacyjnych eksperymentów cyfrowych, która jednocześnie buduje wizerunek kreatywnej i przedsiębiorczej Polski. Długoterminową misją CDT jest wspieranie rozwoju tych kompetencji dzieci i młodzieży, osób dorosłych i starszych, które mają podstawowe znaczenie dla budowy innowacyjności polskiej gospodarki. Fundacja na bazie projektu oraz działalności non profit tworzy społeczność pasjonatów nowych technologii, angażując w życie CDT szerokie grono osób, firm, organizacji i instytucji.

Co znajduje się w Centralnym Domu Technologii:

Centrum edukacyjne

Przestrzeń wystawowa

Centrum biznesowe

Centrum edukacyjne, w skład którego wchodzi 5 tematycznych sal warsztatowych dostosowanych do nauczania 5 obszarów STEAM (nauki przyrodnicze / technologia / inżynieria / sztuka / matematyka). 

Wystawa / showroom nowych technologii i innowacji, pokazująca przekrój najnowszych rozwiązań, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które powstały w Polsce, prezentowanych w formie czasowych ekspozycji tematycznych. 

Centrum konferencyjno - biznesowe, połączenie nauki, technologii i biznesu. Tu toczy się codzienne życie CDT, przestrzeń służy do budowania społeczności Centralnego Domu Technologii. 

Więcej informacji, bilety na wystawy oraz zapisy na zajęcia na stronie Centralnego Domu Technologii.

Śledź na bieżąco co dzieje się w CDT: Facebook, Instagram, Twitter.

 

Szkoła Pionierów PFR

Unikalny międzynarodowy program edukacyjny, którego celem jest wykształcenie przyszłych przedsiębiorców technologicznych, założycieli startupów oraz wizjonerów.

Program stanowi uzupełnienie luki w systemie edukacji publicznej i jest skierowany do osób:

 • w wieku od 20 do 35 roku życia,
 • będących studentami ostatnich lat studiów,
 • bądź absolwentami szkół wyższych na progu kariery zawodowej,
 • które chcą połączyć wiedzę akademicką z praktycznymi, technologicznymi i biznesowymi umiejętnościami, niezbędnymi do rozpoczęcia innowacyjnych przedsięwzięć.

Celem Fundacji PFR jest działalność w zakresie m.in. szerzenia najlepszych praktyk w zakresie edukacji, nauki i przedsiębiorczości, wspieranie rozwoju innowacji oraz działalności badawczo-rozwojowej.

Z uwagi na unikalny charakter programu wpisujący się w cele statutowe, Fundacja PFR jako Partner Społeczny Szkoły Pionierów PFR podjęła się popularyzacji wiedzy o programie wśród jego potencjalnych odbiorców i wsparła realizację jego pierwszej edycji w 2018 r.

 

Sieć Mentorów PFR

Program monitoringowy skierowany do startupów i młodych firm, który wspiera ich w rozwoju kompetencji biznesowych. Głównym celem programu jest stworzenie wyjątkowej bazy ekspertów - specjalistów, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem mogą wesprzeć wyselekcjonowane zespoły startupowe w rozwoju, pomagając im osiągnąć sukces w Polsce i na świecie.

Polskim startupom brakuje doświadczenia szczególnie w obszarach takich jak: marketing, business development, relacje z inwestorami, tworzenie zespołu, komunikacja czy product management. Program został pomyślany tak, aby powyższe luki kompetencyjne pomóc wypełnić.

Fundacja PFR jako Partner Społeczny Sieci Mentorów PFR podjęła się popularyzacji wiedzy
o programie wśród jego potencjalnych odbiorców i wsparła realizację jego pierwszej edycji w 2018 r.

 

Raport Fundacji Startup Poland „Polskie Startupy”

Fundacja PFR wsparła w 2018 r. realizację IV edycji raportu “Polskie Startupy”. To jedno z największych badań sektora technologicznego w Polsce, które dostarcza coroczną, rzetelną diagnozę stanu młodych innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce. Identyfikuje ich główne motory rozwoju i bariery wzrostu.

Raport odpowiada na najważniejsze pytania:

 • Kto tworzy startupy?
 • Co robią polskie startupy?
 • Jak zarabiają i jak się finansują?
 • Jak się rozwijają i czego potrzebują?
 • Jak globalne są polskie startupy?
 • Czy i kogo zatrudniają startupy?
 • Czy są innowacyjne?
 • Jak wygląda przedsiębiorczość startupowa w różnych regionach Polski?

Celem badania jest dostarczenie rzetelnej wiedzy na temat najistotniejszych trendów, barier oraz możliwości dotyczących polskiego ekosystemu startupowego. 

Fundacja PFR wsparła powstanie raportu, który został następnie zaprezentowany na  Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdroju oraz podczas czołowych wydarzeń ekonomicznych w Polsce.

Raport można przeczytać po kliknięciu w link.