Zdobądź Certyfikat Akademii Rozwoju i chwal się kompetencjami!

Akademia-Rozwoju_certyfikat_

Każda uczestniczka Programu Akademia Rozwoju, która weźmie udział we wszystkich warsztatach obowiązkowych otrzymuje imienny Certyfikat Akademii. Stanowi on potwierdzenie zdobycia nowych praktycznych umiejętności z zakresu tworzenia i edycji stron internetowych, wykorzystania chatbota czy prowadzenia działalności gospodarczej, ale jest też dowodem na to, że uczestniczka zidentyfikowała swoje potrzeby i podjęła działania, aby polepszyć swoją sytuację społeczną i zawodową. Ten cel – zmotywowanie siebie i zaktywizowanie się w ważnym obszarze życia społecznego – stanowi pierwszy z sukcesów dla każdej osoby, która z różnych względów pozostaje bierna i nie ma satysfakcji ze swojej aktualnej sytuacji życiowej.

Certyfikat potwierdzający aktywne poszukiwanie nowych umiejętności dla wielu osób jest pierwszym krokiem do realizacji nowego projektu, wdrożenia swojego pomysłu czy zainspirowania otoczenia do działania. Dlatego tak ważne jest, aby działać i być konsekwentnym

– mówi Sebastian Mackiewicz, koordynator Programu

Aby zdobyć Certyfikat Programu Akademii Rozwoju, wystarczy zarejestrować się w Programie, a następnie zalogować na platformę szkoleniową i wziąć udział we wszystkich warsztatach obowiązkowych oferowanych w ramach Programu. Warsztaty są bezpłatne i odbywają się online. Ich tematyka obejmuje edycję stron www, obsługę i tworzenie chatbotów, programowanie, prowadzenie działalności gospodarczej oraz wykorzystanie myślenia projektowego we własnych projektach społecznych i zawodowych.

Każda uczestniczka może wziąć udział w spotkaniach społeczności Akademii z ekspertkami różnych obszarów rynku pracy – dotychczas odbyło się już 6 spotkań, podczas których przedstawicielki Partnerów programu zachęcały do korzystania z platform rekrutacyjnych dla kobiet, takich jak HerImpact czy Talenti.pl, prezentowały ofertę dofinansowań PARP dla działalności gospodarczej, czy uczyły całkiem nowych umiejętności – na przykład programowania w języku c.

Dołączając do społeczności Akademii Rozwoju, uczestniczki na każdym kroku są też zachęcane do realizacji dodatkowych kursów i szkoleń z tematyki obejmującej ich pasje czy plany zawodowe. Dotychczas Panie wybierały bardzo różnorodne kursy, zarówno spośród oferty Partnerów Programu, np. startup.pfr.pl, jak i spoza niego. Łącznie nowe kursy, dzięki inspiracji Akademii zrealizowało już ponad 120 kobiet.

Akademia Rozwoju daje uczestniczkom możliwość wyboru własnej ścieżki, ale jednocześnie umożliwia zrobienie pierwszego kroku – zdobycie Certyfikatu, który warto pokazać potencjalnym pracodawcom czy kontrahentom.

Zawsze zachęcamy do umieszczania Certyfikatu w social mediach, szczególnie na platformach, na których budowana jest marka osobista i sieć kontaktów

– dodaje Sebastian Mackiewicz.

Potwierdzenie aktywności może być nowym początkiem, ważnym potwierdzeniem dla siebie samej i dla otoczenia, że jest się na ten nowy początek gotowym. Dlatego warto skorzystać z oferty edukacyjnej Akademii Rozwoju i po zakończeniu kursów pochwalić się zdobytym Certyfikatem.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy niemal 300 uchodźców z Ukrainy już wprowadziło się do gotowych mieszkań
Pomagamy organizować wakacyjny czas dla dzieci − startuje 2. edycja Wakacyjnej AktywAKCJI!