← Strona główna Grupy PFR
CDTalks

Zapraszamy na debatę CDTalks „Edukacja na rzecz wzrostu gospodarczego i włączenia społecznego”

Fundacja PFR
CDTalks_new_09.2022

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego oraz przypadających w tym roku trzecich urodzin Centralnego Domu Technologii, zapraszamy nauczycieli, dyrektorów szkół oraz osoby związane z branżą EdTech i kształceniem ustawicznym i zawodowym, na debatę na temat wyzwań i roli edukacji w rozwoju gospodarki.

Wydarzenie odbędzie online 14 września o godzinie 13:30 i będzie transmitowana na kanale YouTube CDTTo już kolejne wydarzenie w cyklu CDTalks, czyli debaty o edukacji. Do tej pory rozmawialiśmy między innymi o wykorzystaniu metodologii STEAM w codziennej pracy z uczniami, o tym, jak seniorzy korzystają z technologii na co dzień czy o możliwościach i zagrożeniach, które niesie ze sobą postęp technologiczny. Na panelu zawsze gościmy ekspertów ze świata edukacji, biznesu i technologii.

Tym razem do dyskusji zaprosiliśmy: Wojciecha Kaczmarczyka - Dyrektora Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Sekretarza Komitetu ds. Pożytku Publicznego, Justynę Orłowską - Pełnomocniczkę Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech i Szefową Centrum GovTech, Michała Przymusińskiego – Zastępcę Dyrektora Instytutu Badań Edukacyjnych ds. Cyfryzacji Nauki i Edukacji , Aleksandrę Rodzewicz - Ekspertkę merytoryczną Forum edukacji włączającej woj. małopolskiego i Członkinię Rady Programowej Instytut Nauki Lektikon oraz Annę Sokołowską – Dyrektorkę Centralnego Domu Technologii.

Panelistki i paneliści będą rozmawiać o tym, jak planować proces edukacyjny, aby wspierał tworzenie gospodarki opartej na wiedzy oraz przeanalizują rolę organizacji pozarządowych, inicjatyw rządowych i biznesu w tym systemie. Zastanowią się nad tym, jak skutecznie dążyć do zdobycia umiejętności, wiedzy i kompetencji istotnych dla rynku pracy i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Eksperci Zespołu CDT opowiedzą o działalności Centralnego Domu Technologii i jego wkładzie w rozwój ekonomiczny i gospodarczy. Na koniec wszyscy rozmówcy podzielą się sprawdzonymi praktykami oraz rekomendacjami dotyczącymi wspierania oświaty z myślą o wzroście gospodarczym. 

Zapraszamy do udziału w debacie. LINK do wydarzenia.
 

Fundacja PFR
Poprzedni artykuł
Fundacja PFR ponownie na Festiwalu Bomba Megabitowa w Krakowie!
Antologia zwycięskich fanfików lemowskich już jest dostępna!
Następny

Zainteresują Cię również