pomocdlaukrainy

Współpraca PHH z Fundacją PFR na rzecz Ukrainy

Podpisanie umowy pomiędzy Fundacją PFR a Polskim Holdingiem Hotelowym

Wspólna realizacji działań pomocowych dla osób przybyłych do Polski z Ukrainy, w tym zapewnienie zakwaterowania – to główne cele wspólnych działań, wynikające z listu intencyjnego podpisanego przez Polski Holding Hotelowy i Fundację Polskiego Funduszu Rozwoju.

Od 24 lutego na terenie Polski ma miejsce bezprecedensowa sytuacja w związku z agresją Rosji na Ukrainę i wynikającym z niej napływem setek tysięcy osób z Ukrainy do Polski, głównie matek z dziećmi, które wymagają wsparcia m. in. w formie tymczasowego zakwaterowania. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom Fundacja PFR i PHH podpisali list intencyjny, w którym obie strony zobowiązały się m. in. do realizacji wspólnych działań pomocowych dla uchodźców z Ukrainy. Wśród tych działań są w szczególności zapewnienie im zakwaterowania, a także prowadzenia i wspierania działań zmierzających do wsparcia Ukraińców w usamodzielnieniu się na terenach Polski oraz wspierania odbudowy Ukrainy.

Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju od pierwszych dni agresji Rosji na Ukrainę wspiera uchodźców, którzy uciekli przed piekłem wojny. Przez ostatnie 6 miesięcy przygotowywaliśmy i przekazaliśmy 365 mieszkań dla ukraińskich rodzin. Mieszkania wkrótce wrócą do programu PFR Nieruchomości „Mieszkania dla Rozwoju”, a my dzięki współpracy z Polskim Holdingiem Hotelowym możemy kontynuować pomoc osobom, które jej nadal potrzebują. Niezwykłe zaangażowanie przedstawicieli PHH daje nam pewność, że ukraińskie rodziny będą mogły liczyć na pomoc i życzliwość. Jestem pewna, że to początek owocnej współpracy pomiędzy naszymi organizacjami.

– mówi Magdalena Grzankowska, prezes Fundacji PFR.

Współpraca PHH z Fundacją PFR to już kolejny krok działań pomocowych podjętych przez Grupę Polskiego Holdingu Hotelowego na rzecz wsparcia naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Od początku wybuchu wojny na Ukrainie – w porozumieniu z urzędami wojewódzkimi i samorządami – udostępniliśmy już ponad 200 tys. noclegów w naszych obiektach dla Ukraińców. Teraz podejmujemy  kolejne działania w tym zakresie – udostępniamy miejsca w 15 naszych obiektach dla osób z Ukrainy, będących pod opieką Fundacji PFR.

– podkreśla Jacek Szymanowicz, dyrektor operacyjny w Polskim Holdingu Hotelowym.

Fundacja PFR to organizacja non-profit powołana w 2018 roku przez Polski Fundusz Rozwoju. Została stworzona, aby wdrażać działania prowadzone w ramach odpowiedzialności społecznej spółki. Fundacja realizuje swoje cele statutowe poprzez zadania i projekty z zakresu edukacji ‒ poprzez własne projekty, wspieranie inicjatyw społecznych (granty) i wolontariat pracowniczy. Uruchomiła także Centralny Dom Technologii - pierwszą w Polsce przestrzeń oferującą interdyscyplinarne zajęcia edukacyjne w metodologii STEAM dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i starszych.

Grupa PHH jest jednym z największych graczy na rynku hotelowym w Polsce, posiada 54 hotele i obiekty z blisko 6 tysiącami pokoi, zlokalizowane w różnych częściach Polski. Współpracuje – jako franczyzobiorca – z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott International, Hilton International, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group i Louvre Hotels Group.

Tak było na warsztatach CDT na Festiwalu Bomba Megabitowa w Krakowie!
Fundacja PFR ponownie na Festiwalu Bomba Megabitowa w Krakowie!