← Strona główna Grupy PFR

Wolontariusze Grupy PFR pomagają przez cały rok – podsumowujemy Wolontariat 2021

Fundacja PFR
Grafika podsumowująca wolontariat w roku 2021.

Rok 2021 obfitował w działania wolontariackie realizowane przez pracowników Grupy Kapitałowej PFR. Nasi wolontariusze wspierali akcje charytatywne, dzielili się wiedzą ekspercką, przekazywali dary oraz aktywnie gromadzili fundusze na cele społeczne.

W tym roku zainaugurowaliśmy nasz autorski program granowy „Wolontariusze na Start”, mobilizujący pracowników do zgłaszania własnych pomysłów niesienia pomocy. Zrealizowaliśmy dwa projekty wolontariackie: zespół PFR TFI posadził drzewa na niezazielenionym terenie szkoły podstawowej w Wyczółkach pod Sochaczewem a pracownik PFR Operacje zrealizował dwie lekcje w szkołach na temat bezpieczeństwa najmłodszych w sieci. Poza tym zrealizowaliśmy kilka inicjatyw wolontariackich: odwiedziliśmy dzieci z gdańskiej pieczy zastępczej i zorganizowaliśmy dla nich warsztaty edukacyjne i sportowe, urządziliśmy zielony kącik obok praskiej świetlicy w Warszawie, przeprowadziliśmy warsztaty i mentoring dla podopiecznych projektu „Samodzielni”.

Cieszymy się z zaangażowania pracowników Grupy Kapitałowej PFR w akcje z obszarów społecznych. Widzimy, że w organizacji jest duża potrzeba realizacji projektów wolontariatu pracowniczego. Chyba nie ma lepszej formy integracji zespołu niż wspólne niesienie pomocy!

– mówi Dominika Szczepłek, koordynatorka Wolontariatu.

W 2021 roku po raz kolejny pracownicy Grupy Kapitałowej PFR zaangażowali się w wyzwanie „Aktywny Wolontariat”. Akcja polegała na zdrowej rywalizacji pomiędzy pracownikami, którzy biegając lub jeżdżąc na rowerze, gromadzili pieniądze. Zdobyte fundusze przekazano na wybrane przez uczestników cele charytatywne. W tegorocznej edycji „Aktywnego Wolontariatu” zebraliśmy aż 50 tysięcy złotych, które przekazaliśmy Fundacji „Z serca dla serca” z Kępia Zaleszańskiego oraz Stowarzyszeniu Hospicjum Domowe z Chełma.

Nasi wolontariusze w ramach programu grantowego „Wakacyjna AktywAKCJA” odwiedzili również podopiecznych organizacji społecznych z całej Polski. Wspólnie z ambasadorem projektu – Jaśkiem Melą – wspierali lokalne instytucje w realizacji projektów aktywizujące dzieci i młodzież podczas wakacji. Wolontariusze uczestniczyli w zajęciach sportowych i artystycznych, skierowanych do osób z niepełnosprawnościami czy pochodzących z uboższych lub niepełnych rodzin, wspierali organizatorów i animowali aktywności, a nawet brali udział w wycieczkach i warsztatach edukacyjnych, podczas których razem z dziećmi i młodzieżą spędzali czas.

Działaniami charytatywnymi, które cieszyły się duża popularnością okazały się także akcje przekazywania darów. Kolejny rok z rzędu pracownicy-darczyńcy włączyli się w akcję „Szlachetna Paczka”. Tym razem zaangażowało się w nią aż 300 pracowników, którzy wspólnie przygotowali kartony wypełnione podarkami dla 6 potrzebujących rodzin. Równie chętnie włączyliśmy się do akcji charytatywnej „Podaruj pluszaka dla dzieciaka”, polegającej na zbieraniu maskotek, które następnie przekazaliśmy do najmłodszych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

To był naprawdę niezwykły rok. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za ich czas, energię i zaangażowanie!

Fundacja PFR
Poprzedni artykuł
Program Akademia Rozwoju wystartował – relacja z inauguracji
Wspólnie z seniorami oswajamy technologie - podsumowanie Projektu edukacyjnego
Następny

Zainteresują Cię również