wakacyjna aktywakcja

Wakacyjna AktywAKCJA na sportowo – odwiedzamy województwo kujawsko-pomorskie

dziecko maluje

Fundacja Pomocy Samotnym Matkom z Torunia na co dzień obejmuje kompleksowym wsparciem dzieci i młodzież z lokalnych miejscowości. Jej podopieczni mają zapewnioną opiekę wychowawczą i miejsce, w którym mogą odrabiać lekcje czy rozwijać swoje pasje. W celu urozmaicenia czasu wakacyjnego Fundacja PSM przygotowała projekt „Moc atrakcji podczas wakacji” obejmujący różne atrakcje i aktywności. Został on zorganizowany w świetlicy „Dzieciom Starówki” dzięki grantowi Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju przyznanemu w ramach programu Wakacyjna AktywAKCJA.

Dzień Sportu, w którym brali udział uczestnicy projektu Fundacji PSM, wypełniony był  najrozmaitszymi atrakcjami w tym torami przeszkód, aktywnościami związanymi z odbijaniem piłki czy skakaniem na skakance. Każdy mógł spróbować swoich sił w nowych dyscyplinach sportu, a gry zespołowe pozwoliły podopiecznym nauczyć się współzawodnictwa oraz pracy w grupie.

Warto organizować dzień sportu, ponieważ dzięki niemu dzieciaki uczą się w jaki sposób odpowiednio ze sobą rywalizować, a także uczą się odpowiednich zachowań w trakcie gier zespołowych. Poznajemy nowe sporty, możemy im przedstawić różnorodny sprzęt, dzięki któremu będą mogli rozwijać swoje pasje w przyszłości

- mówi Marta Sumińska z Fundacji Pomocy Samotnym Matkom

Ostatnim przystankiem na trasie „Wakacyjnej AktywAKCJI” była wieś Lubostroń. W niej wolontariusze Grupy PFR i Fundacji PFR odwiedzili Koło Gospodyń Wiejskich, które przygotowało dla mieszkańców całą serię spotkań pn. „Aktywnie w Terenie”. Celem projektu był wypoczynek połączony z aktywnością ruchową i edukacją kulturalną. W związku z tym, na przestrzeni całych wakacji organizowane były wycieczki oraz warsztaty plastyczne. Ostatniego dnia projektu obyły się warsztaty artystyczne, a na koniec mieszkańcy całej wsi mogli obejrzeć spektakl teatralny. Dzieci miały niepowtarzalną okazję, aby z bliska poznać pracę aktora oraz rozwijać swoje pasje.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wizyty w Toruniu i Lubostroniu.

Ruszyły zapisy do 2. edycji Programu Stypendialnego „Pasjonaci Edukacji”!
Edukacja ekonomiczna dla najmłodszych – startuje konkurs „Świat Pieniądza”