Uczestnicy Programu grantowego Wakacyjna AktywAKCJA poznają historię gminy Wąpielsk

Wakacyjna AktywAKCJA_WĄPIELSK

Pierwszym punktem na letniej trasie Wakacyjnej AktywAKCJI jest miejscowość Wąpielsk. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Wąpielsku, korzystając z grantu przyznanego przez naszą Fundację, zorganizowała tam wakacyjne zwiedzanie i poznawanie historii okolicznych dworów ziemiańskich. Projekt nosi nazwę „W małym dworku pośród pól”. Jego organizatorzy chcieli, aby dzieci z Polski i Ukrainy oprócz zdobywania wiedzy na temat okolicznych budowli, uczyły się też współpracy i integrowały w ramach lokalnej społeczności. Trzeba przyznać, że wyszło im to rewelacyjnie!

Poza wycieczką autokarową z historykiem po okolicznych dworach, na najmłodszych czekały liczne dodatkowe atrakcje: warsztaty malarskie i rzeźbiarskie w plenerze, podczas których dzieci tworzyły wybrany dwór czy wyjazd do pobliskiego miasta – Brodnicy, w celu zwiedzenia tamtejszych zabytków historycznych. Pomoc w organizacji wyjazdów zapewniły również Gminna Biblioteka Publiczna oraz Urząd Gminy. Na koniec w ramach podsumowania projektu odbyła się wystawa obrazów i rzeźb wykonanych wcześniej przez uczestników oraz ognisko przygotowane wspólnie z Kołem Gospodyń wiejskich w Kiełpinach i Ochotniczą Strażą Pożarną Wąpielsk. Dodatkowo podczas spotkania przygotowano serię zajęć sportowo-rekreacyjnych: zabawy ze skakankami i hula-hop, gry w piłkę i w szachy oraz naukę pierwszej pomocy na fantomach.

To pierwsza realizacja z Wakacyjnej AktywAKCJI. Już nie możemy się doczekać kolejnych projektów, z których na pewno przygotujemy relację.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z projektu!

Technologiczne wakacje, czyli „Lato w mieście” w Centralnym Domu Technologii
„Masz pomysł? Załóż start’up!” – zapraszamy uczestniczki Akademii Rozwoju na spotkanie z Joanną Chabrowską