Tak było na warsztatach CDT na Festiwalu Bomba Megabitowa w Krakowie!

Fundacja_PFR_Warsztaty_news

W tym roku, już po raz drugi, gościliśmy z warsztatami edukacyjnymi CDT na Festiwalu Bomba Megabitowa i po raz drugi wiemy, że było warto! Nasze zajęcia przygotowaliśmy wspólnie z ekspertami Allegro. Tematem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu był klimat i zrównoważony rozwój, dlatego scenariusze zajęć z cyfrowej przedsiębiorczości wzbogaciliśmy o treści związane z odpowiedzialnym kupowaniem oraz zrównoważonym e-biznesem. Do udziału w warsztatach przygotowanych w Domu Utopii w Nowej Hucie zaprosiliśmy uczniów szkół ponadpodstawowych oraz seniorów.

Podczas zajęć dla młodzieży szkolnej, uczestnicy wcielili się w rolę przedsiębiorców prowadzących swoje firmy w sieci. Pracując w zespołach, przygotowywali strategie sprzedaży nowych, innowacyjnych produktów oraz poznali najważniejsze procesy i wyzwania rynku e-commerce, a to wszystko z myślą o ekologii!
Drugi warsztat „Cyfrowi Debiutanci: jak kupować przez Internet sprawnie, szybko i z dbałością o środowisko” skierowany był do osób, które wcześniej miały mniej doświadczenia z nowymi technologiami. Uczestnicy dowiedzieli się jak ostrożnie kupować przez Internet oraz jak nie dać się oszukać i dbać o bezpieczeństwo swoich danych. Dodatkowo, poznali sposoby na ograniczenie śladu węglowego dokonywanych transakcji.

Młodzież uczestnicząca w warsztatach wykazała się niezwykłą pomysłowością, zaskoczyli nas tym jak bujną mają wyobraźnię i jak świetnie rozumieją dzisiejsze realia. Cyfrowi Debiutanci bardzo entuzjastycznie reagowali na naukę robienia zakupów w sieci, już planując, co zamówią jak wrócą do domu

- mówi Zbigniew Bujak, edukator i specjalista ds. dydaktycznych CDT

To były bardzo udane i pracowite dwa dni. Dziękujemy uczestnikom, młodzieży, nauczycielom oraz seniorom za zaangażowanie oraz organizatorom  za zaproszenie i ciepłe przyjęcie w Krakowie. Festiwal Bomba Megabitowa to wyjątkowe wydarzenie, łączące świat edukacji, kultury i technologii, organizowane przez Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema, Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w Krakowie ponownie za rok!

Staż, praktyki, a może własna działalność? Akademia Rozwoju zaprasza studentki na bezpłatne warsztaty online!
Współpraca PHH z Fundacją PFR na rzecz Ukrainy