samodzielni

Za nami pierwsze spotkanie z uczestnikami 3. Edycji Projektu #SamoDZIELNI

Uczestnicy projektu Samodzielni

W ubiegły weekend poznaliśmy uczestników trzeciej edycji naszego Projektu SamoDZIELNI . 29 młodych ludzi przez dwa dni w Centralnym Domu Technologii w Warszawie brało udział w pierwszym z trzech spotkań warsztatowych przewidzianych w harmonogramie edukacyjnym Projektu. To był bardzo intensywny, ale także bardzo kreatywny czas o czym jednoznacznie świadczą pierwsze komentarze uczestników: "Jest niesamowicie", „Nie jest jak w szkole, jest dużo ćwiczeń, można się otworzyć i poznać inne osoby.”

Młodzież wraz z opiekunami przyjechała do nas z niemal całej Polski - Wyszkowa, Zamościa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Błonia, Leszna i Izabelina, Rzeszowa, Iłży, Starachowic, Tyczyna, Lublina i Morąga. Wśród nich jest także uczestniczka z Ukrainy.

Bardzo się cieszymy, że grupa jest różnorodna. Podczas zajęć udało nam się nie tylko zmotywować, ale też zintegrować uczestników, bo warsztatowy charakter spotkania bardzo przypadł im do gustu. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.

– mówi Sebastian Mackiewicz, koordynator Projektu, z Fundacji PFR

Na kilkugodzinnych aktywnych warsztatach prowadzonych przez trenerów Tomasza Krygiera i Mirosława Trąbińskiego z PFR Portal PPK młodzi ludzie uczyli się rozwijać w sobie automotywację i wzmacniali poczucie skuteczności własnych działań, analizowali swoje mocne strony i odkrywali talenty. Te kompetencje uzupełnili wiedzą z zakresu komunikacji, współpracy i budowania relacji z innymi ludźmi. W identyfikacji kluczowych elementów osobowości pomogło im, między innymi rozwiązanie testu osobowości MBTI (Myers-Briggs Type Indicator).

Kolejne spotkanie uczestników Projektu SamoDZIELNI jest zaplanowane na maj.

Kolejny weekend pełen wrażeń dla uczestników Programu #SamoDZIELNI
Fundacja PFR rozpoczyna trzecią edycję projektu SamoDZIELNI