← Strona główna Grupy PFR

#SamoDZIELNI już znają tajniki pisania CV – kolejny zjazd warsztatowy za nami

Fundacja PFR
#SamoDZIELNI już znają tajniki pisania CV – kolejny zjazd warsztatowy za nami

Pisanie cv i listu motywacyjnego to trudne zadania, szczególnie, jeżeli pisze się je po raz pierwszy w życiu. Dlatego podczas kolejnego zjazdu warsztatowego uczestnicy projektu #SamoDZIELNI uczyli się komponowania dokumentów niezbędnych w procesie poszukiwania pracy pod okiem ekspertów-wolontariuszy. 20 lutego młodzież mogła się również dowiedzieć jak planować dalszą edukację oraz ścieżkę swojej kariery zawodowej. Nasi podopieczni zdobyli także wiedzę o tym gdzie szukać pracy, jak zaprezentować się na spotkaniu rekrutacyjnym oraz zapoznali się z podstawami prawa pracy. 

Warto przypomnieć, że każdy z uczestników, tuż przed zjazdem, otrzymał od Partnera projektu firmy Samsung tablet, z którego pomocą mógł przygotować się do warsztatów. Nasi podopiecznie nie kryli radości z otrzymanych urządzeń.

W trakcie weekendowych zajęć uczestnicy wykazywali się aktywnością i chętnie dzielili się swoimi sugestiami, a także planami na przyszłość.

Trzeba podkreślić, że zainteresowania każdego z uczestników projektu są bardzo różnorodne i ciekawe, dlatego liczymy, że wkrótce na rynek pracy wejdą z nową wiedzą oraz z entuzjazmem i pasją. Z niecierpliwością czekamy na ocenę CV, które do nas spłyną, a także na indywidualne konsultacje z każdą osobą.

– mówi Sebastian Mackiewicz, koordynator projektu, Fundacja PFR.

Na koniec warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali zadanie domowe, polegające na przygotowaniu swojego pierwszego profesjonalnego CV. Te dokumenty będą przeanalizowane przez wolontariuszy Grupy Kapitałowej PFR, a następnie staną się podstawą indywidualnych konsultacji zdalnych. W ich trakcie każdy SamoDZIELNY otrzyma spersonalizowane wskazówki, a także będzie mógł zadać pytania  z obszaru rynku pracy i poszukiwania zatrudnienia. 

Trzecie i ostatnie spotkanie w ramach projektu zaplanowane jest na wiosnę. 

Fundacja PFR
Poprzedni artykuł
Fundacja PFR rozpoczyna trzecią edycję projektu SamoDZIELNI
SAMSUNG już po raz drugi pomaga SamoDZIELNYM uczyć się zdalnie
Następny

Zainteresują Cię również