Pierwszy zjazd uczestników Projektu #SamoDZIELNI już za nami

Pierwszy zjazd uczestników Projektu #SamoDZIELNI już za nami

Jesteśmy po pierwszym zjeździe uczestników drugiej edycji projektu #SamoDZIELNI. Przez cztery dni od 14 do 17 stycznia 2021 r. wspólnie braliśmy udział w warsztatach online przygotowanych przez trenerów z Akademii Rozwoju. Młodzież pracowała w kilkuosobowych zespołach i pod okiem ekspertów odnajdywała i omawiała swoje mocne strony, odkrywała swoje talenty, a także zdobywała wiedzę o różnych sposobach komunikacji. Przed warsztatami każdy indywidualnie wypełnił test Gallupa, który pozwolił określić mu jego osobiste predyspozycje. To dało dobrą bazę do realizacji celu warsztatu i stanowiło punkt wyjścia dla wszystkich uczestników do świadomego przeanalizowania różnych obszarów swojej osobowości.

Uczestnicy podczas zajęć byli bardzo aktywni i nastawieni na czerpanie wiedzy. Chętnie zadawali pytania. Widać było, że tematyka zajęć ich interesuje, co bardzo nas cieszy i potwierdza, że takie działania są potrzebne.

– mówi Sebastian Mackiewicz, koordynator projektu, Fundacja PFR

Przed nami kolejny zjazd, podczas którego zaprosimy uczestników do udziału w warsztatach dotyczących przygotowania się do procesu rekrutacji. SamoDZIELNI poznają tajniki pisania dobrego CV i listu motywacyjnego, a także dowiedzą się jak efektywnie szukać pracy i w jaki sposób przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej.

SAMSUNG już po raz drugi pomaga SamoDZIELNYM uczyć się zdalnie
Fundacja PFR rozpoczyna drugą edycję projektu #SamoDZIELNI