Mocni na rynku pracy. Fundacja PFR rusza z projektem #SamoDZIELNI

Mocni na rynku pracy. Fundacja PFR rusza z projektem #SamoDZIELNI

Start w dorosłe życie to jeden z trudniejszych momentów dla każdego młodego człowieka. Jeżeli dodatkowo w tym procesie nie może liczyć na wsparcie najbliższych, wówczas staje się on jeszcze trudniejszy. Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju stworzyła projekt #SamoDZIELNI, aby pomóc młodzieży z pieczy zastępczej zrobić pierwszy krok na rynku pracy. Pierwsze z cyklu spotkań już za nami.

Aktywność zawodowa i satysfakcja z wybranej ścieżki rozwoju mają ogromne znaczenie, dlatego tak ważne jest, aby każdy miał równe szanse już na starcie. Stworzenie warunków dla wyrównywania tych szans wymaga jednak zaangażowania i długofalowego planowania, stąd pomysł, aby kolejny projekt Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju obejmował właśnie ten obszar. Tak powstał pomysł projektu #SamoDZIELNI. W ramach jego realizacji Fundacja zaprosiła do Centralnego Domu Technologii młodzież z pieczy zastępczej z województw Polski wschodniej.

Chcemy wspierać w edukacji i aktywizować zawodowo te grupy, które z różnych powodów potrzebują wsparcia. Dlatego zdecydowaliśmy się skierować nasz nowy projekt #SamoDZIELNI do młodzieży z pieczy zastępczej. Wiemy, że te działania przyniosą wymierne rezultaty zarówno dla tych młodych ludzi, jak i ich środowiska

– mówi Magdalena Grzankowska, Członek Zarządu Fundacji.

W ramach projektu uczestnicy podczas trzech kilkudniowych spotkań poznają techniki prezentacji, nauczą się zasad pisania życiorysów, zidentyfikują swoje mocne i słabe strony, a wszystko to pod okiem ekspertów i praktyków – Wolontariuszy z PFR.

Za nami pierwszy zjazd, podczas którego młodzież odkrywała swoje talenty pracując na warsztatach z psychologami biznesu. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i zainteresowani tematyką spotkania. Ważnym elementem była również obecność opiekunów, którzy mieli okazje wymienić się doświadczeniami.

Kolejne zjazdy uczestników #SamoDZIELNI już w marcu i kwietniu. Tym razem tematyka spotkań obejmie proces rekrutacji oraz świat pieniądza.

Patronat nad projektem objął Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

#SamoDZIELNI uczą się zdalnie dzięki współpracy Fundacji PFR z firmą SAMSUNG
Rozpoczęliśmy V. edycję SamoDZIELNYCH!