Kolejny weekend pełen wrażeń dla uczestników Programu #SamoDZIELNI

Samodzielni_zdjęcie_news_09052022

Za nami już dwa zjazdy uczestników 3. edycji Programu #SamoDZIELNI. W ubiegły weekend – 7 i 8 maja – spotkaliśmy się z młodzieżą w Centralnym Domu Technologii w Warszawie. Uczestnicy spędzili czas na intensywnych warsztatach przepełnionych wiedzą i dobrą zabawą. Dodatkowo, młodzież zwiedziła kilka atrakcji turystycznych stolicy.

Pierwszy dzień rozpoczęliśmy zajęciami motywacyjnymi „O sobie samym i mojej roli w zespole” oraz „Jak zaplanować swoją ścieżkę i gdzie szukać pracy”, którym przewodziła Pani Anna Sobota, wiceprezes zarządu ZPR Media SA oraz Dyrektor Biura Reklamy Super Expressu, który jest Patronem medialnym Projektu. Kolejny z zaplanowanych warsztatów pt. „Tajniki dobrego CV i listu motywacyjnego” oraz „Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej” prowadziła Justyna Chrościelewska, Ekspertka ds. administracyjnych Fundacji PFR. Na koniec dnia wszyscy uczestnicy zjazdu wspólnie odwiedzili PGE Stadion Narodowy.

Niedzielny dzień szkoleniowy otworzyła Maria Czepe, Dyrektorka Biura Zarządu PFR warsztatem o tym „Jak zrobić dobre wrażenie”, na którym mówiła o metodach skutecznej prezentacji na rozmowie kwalifikacyjnej, omawiając z młodzieżą konkretne przykłady. O prawnej stronie zdobywania pracy opowiadał Sebastian Knap, Menedżer Departamentu Prawnego PFR, przybliżając prawo pracy i rodzaje umów o pracę. Zajęcia o radzeniu sobie ze stresem w nowym otoczeniu prowadzili w duecie Julianna Jakubowska, Zastępca Dyrektora Biura i trener Patryk Wyczółkowski z PFR PPK Portal.

Wszystkie spotkania mają charakter warsztatowy i są niezwykle angażujące. Eksperci starają się poświęcić każdemu uwagę i pobudzić kreatywność uczestników, jak i zachęcić ich do działania i zaangażowania. Warsztaty SamoDZIELNYCH to recepta na to jak połączyć przyjemne z pożytecznym

– mówi Sebastian Mackiewicz, koordynator projektu.

Teraz nadszedł czas na konsultacje indywidualne z każdym uczestnikiem, podczas których ekspertki PFR - Maria Czepe, Karina Stasiak oraz Janina Pyka – będę pomagać w wyborze szkolenia w ramach realizacji „Bonu na rozwój” oraz odpowiadać na pytania dotyczące wejścia na rynek pracy i motywować do dalszego samorozwoju. Natomiast Justyna Chrościelewska pomoże w przygotowaniu CV.

Kolejne warsztaty dla SamoDZIELYCH odbędą się online już 4 czerwca.

3. edycja projektu #SamoDZIELNI już za nami!
Za nami pierwsze spotkanie z uczestnikami 3. Edycji Projektu #SamoDZIELNI