samodzielni Projekt

Fundacja PFR rozpoczyna drugą edycję projektu #SamoDZIELNI

Fundacja PFR rozpoczyna drugą edycję projektu #SamoDZIELNI

Przed nami druga edycja autorskiego projektu Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju – SamoDZIELNI. Weźmie w niej udział 26 młodych ludzi w wieku 17-19 lat. Wszyscy wychowują się w pieczy zastępczej i pochodzą z terenów Mazowsza, Podkarpacia i województwa świętokrzyskiego (Rzeszów, Powiat Warszawski Zachodni, Chotomów, Wyszków, Starachowice i Warszawa). Podczas zaplanowanych trzech zjazdów warsztatowych czeka na nich wiele praktycznej wiedzy i wskazówek jak zrobić pierwszy krok na rynku pracy i jak planować swoje życie zawodowe.

Od samego początku marzyliśmy, aby projekt #SamoDZIELNI się rozwijał i aby w ramach kolejnych edycji nowe grupy uczestników mogły zdobywać wiedzę i umiejętności niezbędne na rynku pracy.

– mówi Magdalena Grzankowska, Prezes Zarządu, Fundacja PFR

Pierwszy czterodniowy zjazd odbędzie się online 14-17 stycznia 2021 r. Do tego czasu każdy uczestnik otrzyma możliwość wypełnienia indywidualnego testu predyspozycji zawodowych – Testu Gallupa. Następnie podczas warsztatów młodzi ludzie razem z trenerami biznesu przeanalizują swoje wyniki, a także porozmawiają o tym jak je interpretować. Poza tym dowiedzą się jak rozwijać swoje pasje i przekształcać je w umiejętności cenione na rynku pracy, a także otrzymają ważne informacje na temat komunikacji zarówno w obszarze zawodowym, jak i osobistym. Zajęcia będą prowadzone w pięciu grupach warsztatowych.

Na początek tej edycji przygotowaliśmy praktyczne warsztaty. W ich trakcie uczestnicy projektu poznają swoje mocne strony. Dzięki temu zdobędą motywację, która pozwoli im pogłębiać swoje zainteresowania i konsekwentnie szukać swojej ścieżki na rynku pracy.

– mówi Sebastian Mackiewicz, koordynator projektu, Fundacja PFR

Kolejne zjazdy warsztatowe odbędą się na wiosnę. Będzie to okazja do poznania kolejnych obszarów związanych z rozwojem zawodowym i bezpośredniej rozmowy z ekspertami i praktykami z różnych obszarów biznesu.

Patronat nad projektem ponownie objęła Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Pierwszy zjazd uczestników Projektu #SamoDZIELNI już za nami
Podsumowujemy pierwszą edycję projektu #SamoDZIELNI