← Strona główna Grupy PFR
Pasjonaci Edukacji

Ruszyły zapisy do 2. edycji Programu Stypendialnego „Pasjonaci Edukacji”!

Fundacja PFR
dwie osoby z notesami

Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju rozpoczęła nabór uczestników do 2. edycji swojego autorskiego programu stypendialnego skierowanego do przyszłych nauczycieli i edukatorów – Pasjonaci Edukacji. Głównym celem Programu jest motywowanie studentów do kontynuowania kariery zawodowej w szkolnictwie i edukacji. Na wsparcie mogą liczyć studenci kierunków humanistycznych i ścisłych wyższych szkół publicznych oraz prywatnych, w ramach których odbywa się kształcenie pedagogiczne. Warunki, które musi spełniać kandydat to wysoka średnia, posiadanie statusu studenta oraz potwierdzenie trudniejszej sytuacji materialnej. Na zgłoszenia czekamy do 15 października!

Program Pasjonaci Edukacji to konkretne i realne wsparcie dla studentom, którzy wiążą swoją przyszłość z zawodem nauczyciela. Wyróżnimy najzdolniejszych z nich i damy im możliwość dokształcenia się i rozwoju zawodowego.

- mówi Karina Stasiak, koordynatorka projektu, Fundacja PFR

Każdy z uczestników Programu otrzyma stypendium w wysokości 3800 zł, które może wykorzystać finansując działania zwiększające jego kompetencje zawodowe − w tym kursy i szkolenia, materiały szkoleniowe − ale także pokryć inne koszty kluczowe dla komfortu edukacji, takie jak zakwaterowanie czy przejazdy na uczelnie

Jednocześnie uczestnicy mają szansę na udział w warsztatach metodologicznych prowadzonych przez ekspertów Centralnego Domu Technologii obejmujących tematykę wykorzystania STEAM w codziennej pracy z uczniem oraz edukacji technologicznej dzieci i młodzieży. Celem warsztatów jest doskonalenie warsztatu pedagogów i wzmocnienie w uczestnikach pewności wybranej ścieżki zawodowej.

Aby zgłosić się do Programu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Patronat medialny nad Programem „Pasjonaci Edukacji” objął serwis interia.pl, Program 4. Polskiego Radia oraz serwis dlaSudenta.pl i Redakcja Eurostudent.

Fundacja PFR
Poprzedni artykuł
Razem świętujemy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych
Wakacyjna AktywAKCJA na sportowo – odwiedzamy województwo kujawsko-pomorskie
Następny

Zainteresują Cię również