← Strona główna Grupy PFR

Rusza Program grantowy Fundacji PFR „Wakacyjna AktywAKCJA”. Do zdobycia wsparcie finansowe na organizację wypoczynku dla dzieci

Fundacja PFR
Rusza Program grantowy Fundacji PFR „Wakacyjna AktywAKCJA”. Do zdobycia wsparcie finansowe na organizację wypoczynku dla dzieci

Po wymagającym roku szkolnym, dzieci, młodzież i ich rodzice z utęsknieniem czekają na wakacje. Jednakże nie każde dziecko ma szansę spędzić ten czas beztrosko i aktywnie, ponieważ nie wszędzie oferta wypoczynku jest dostępna, a także budżety rodzin mogą wykluczać dodatkowe wyjazdy czy aktywności. Aby takich sytuacji było jak najmniej, Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju rozpoczęła ogólnopolski Program Grantowy „Wakacyjna AktywAKCJA ”. Jego celem jest wsparcie finansowe organizacji, które przygotują nieodpłatne aktywne spędzenie czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z lokalnych społeczności. Liczy się pomysł oraz dostępność dla różnych grup odbiorców. Planowana pula środków do przyznania na najciekawsze pomysły to 250 000 pln.

Nasz Program Grantowy przygotowaliśmy z myślą o tych organizacjach, które kierują swoje projekty wakacyjne szczególnie do dzieci i młodzieży z mniejszych miejscowości, tam gdzie oferta jest najmniej urozmaicona. Chcemy w ten sposób umożliwić każdemu dziecku spędzenie tych wakacji aktywnie i beztrosko. Zostawiamy świat online, ruszamy w teren!

– mówi Magdalena Grzankowska, Prezes Fundacji PFR

Wnioski o grant mogą składać organizacje z całej Polski, które chcą wpierać dzieci i młodzież w aktywnym spędzeniu czasu podczas wakacji i przygotują najciekawsze pomysły. Kluczowe jest, aby młodzi uczestnicy mogli wziąć w nich udział bezpłatnie. Do udziału w Programie zaproszone są szkoły podstawowe, stowarzyszenia, fundacje, organizacje pozarządowe, domy dziecka, rodzinne domy dziecka, świetlice szkolne, świetlice środowiskowe, kościelne jednostki organizacyjne mające siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, biblioteki, kluby sportowe, domy kultury, placówki oświatowe i opiekuńcze, koła gospodyń wiejskich, ośrodki socjoterapii i ośrodki wychowawcze. 

Działania opisane we wnioskach powinny zawierać ofertę aktywności sportowo-edukacyjnych, skierowanych do dzieci i młodzieży na czas wakacji, czyli w okresie lipiec i sierpień 2021 r. Wysokość jednego grantu może sięgać do 5 000 zł brutto. Kryteria wyboru najciekawszych Projektów będą obejmowały atrakcyjność formy i programu dla uczestników, a dodatkowe punkty będą przyznawane za projekty skierowanie do dzieci i młodzieży z trudniejszych środowisk i mniejszych miejscowości, a także wartość edukacyjną projektu, czyli poziom merytoryczny przekazywanych uczestnikom treści dydaktycznych. 

Wnioski o grant można składać do 21 czerwca, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Fundacja PFR
Poprzedni artykuł
Dzięki Fundacji PFR powstaje wyjątkowa kolekcja książek ”Stanisław Lem Poleca”
Nowe technologie i matura – Fundacja PFR wspiera uczniów szykujących się do egzaminów
Następny

Zainteresują Cię również

Warunki RODO

Warunki RODO