Przekazaliśmy 100 tys. zł na remont domu rodziny wielodzietnej.

Przekazaliśmy 100 tys. zł na remont domu rodziny wielodzietnej.

Fundacja PFR poruszona historią samotnej matki, wychowującej czworo niepełnosprawnych dzieci przekazała 100 tyś. zł na remont ich domu, który pozwoli rodzinie na godne życie w warunkach dostosowanych do potrzeb dzieci.

O dramatycznej sytuacji Pani Sylwii dowiedzieliśmy się z mediów.

Pani Sylwia z Brzezin koło Morawicy ma 34 lata, jej życie to ciągła walka o zdrowie i życie dzieci, które samotnie wychowuje. Samotnie wychowuje czwórkę niepełnosprawnych dzieci. Opieka nad niepełnosprawnymi dziećmi trwa 24 godziny na dobę. Wszystkie dzieci Pani Sylwii mają orzeczenia o niepełnosprawności, każde wymaga opieki specjalistów, indywidualnego podejścia.

Dodatkowym problemem jest stan domu Pani Sylwii. Pomieszczenia są niedostosowane do potrzeb  dzieci niepełnosprawnych, ściany są zawilgocone, w domu czuć pleśń i grzyb, który jest widoczny gołym okiem.  Kuchnia i łazienka są w opłakanym stanie. Okna w domu są nieszczelne przez co w zimę niektóre pomieszczenia nie nadają się do mieszkania. Dach pokryty jest trującym eternitem.

Fundacja „Bo w nas jest moc” prowadzi zbiórkę funduszy na pokrycie bieżących kosztów związanych z leczeniem dzieci oraz remont domu.

Cieszymy się, że mieliśmy możliwość szybkiego zareagowania na apel wsparcia niezwykłej rodziny, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Dodatkowo przygotowaliśmy paczki świąteczne dla całej rodziny. Mamy nadzieję, że już na wiosnę remont ruszy pełną parą.

– mówi Magdalena Grzankowska, Prezes Fundacji PFR.

Fundacja PFR razem z Wolontariuszami z Polskiego Funduszu Rozwoju po raz kolejny zaangażowała się także w Szlachetną Paczkę, gdzie udało się zorganizować wsparcie dla trzech rodzin.

Zimowe Ferie online z CDT - cztery cykle technologicznych warsztatów
Równe szanse dzięki dostępowi do Internetu – Fundacja PFR wspólnie z UPC Polska uruchamia inicjatywę „Internet równych szans”