Pomagamy organizować wakacyjny czas dla dzieci − startuje 2. edycja Wakacyjnej AktywAKCJI!

Zdjęcie bawiących się dzieci.

Rozpoczynamy drugą edycję „Wakacyjnej AktywAKCJI” – ogólnopolskiego programu grantowego skierowanego do lokalnych organizacji, szkół, parafii oraz instytucji edukacyjno-sportowych. W tegorocznej edycji zwycięskie projekty otrzymają wsparcie finansowe w wysokości do 5000 zł. Całkowita pula środków, którą przeznaczyliśmy na granty to 500 000 zł. Czekamy na wasze zgłoszenia do 6 maja! Inicjatywy można zgłaszać wypełniając formularz online.

W 2020 roku do udziału w Programie zgłoszono ponad 1500 wniosków. Spośród przesłanych pomysłów wybraliśmy 53 lokalne projekty non-profit, które otrzymały nasze granty finansowe. Przez całe lato nasi wolontariusze odwiedzali miejsca, gdzie te inicjatywy były realizowane. W tym roku postanowiliśmy ponownie wesprzeć lokalnych animatorów z całej Polski i pomóc im w organizacji wakacyjnych aktywności dla dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do udziału każdą instytucję, szkołę czy dom kultury, które kierują swoje działania do najmłodszych mieszkańców małych miast i obszarów wiejskich. Szczególnie zachęcamy do zgłaszania inicjatyw obejmujących pomysły na integrację dzieci polskich i ukraińskich. Kryteria wyboru zwycięskich projektów są bardzo jasne – chcemy wspierać projekty bezpłatne dla uczestników, łączące elementy edukacyjne ze sportowymi, nowatorskie, skierowane do lokalnych małych społeczności.

Udział w Programie mogą zgłosić szkoły podstawowe, stowarzyszenia, fundacje, organizacje pozarządowe, jednostki ochotniczej straży pożarnej, domy dziecka, świetlice szkolne i środowiskowe, kościelne jednostki organizacyjne mające siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, biblioteki, domy kultury, placówki oświatowe i opiekuńcze, koła gospodyń wiejskich, ośrodki socjoterapii oraz ośrodki wychowawcze.

Bardzo serdecznie zapraszamy do zgłaszania swoich projektów. Razem sprawimy, że wakacje w tym roku będą dla dzieci i młodzieży, czasem spędzonym aktywnie, atrakcyjnie i beztrosko!

Zdobądź Certyfikat Akademii Rozwoju i chwal się kompetencjami!
Safe Stay – bezpłatna aplikacja zwiększająca bezpieczeństwo uchodźców z Ukrainy