← Strona główna Grupy PFR

"Luna" i "Cardio technology" laureatami 1. polskiej edycji Global Impact Challenge, którego partnerem jest Fundacja PFR

Fundacja PFR

Premierowa polska edycja Global Impact Challenge odbyła się 24 maja 2018 r. w Warszawie. Finał konkursu zgromadził autorów dziesięciu najlepszych projektów wyłonionych spośród stu zgłoszeń. Uczestnicy mieli przed sobą niezwykle ambitne zadanie – zaprezentować startup lub prototyp, który pozytywnie wpłynie na życie miliarda ludzi w ciągu dekady. Zwyciężyły projekty Luna Wojciecha Daniło i Marcina Kostrzewy oraz Cardio technology Kamila Adamczyka. Za obydwoma projektami stoi niesamowita technologia.

Luna to platforma do przetwarzania danych, która spowoduje, że Big Data stanie się równie popularne jak Excel. Dzięki niej praca z wszelkimi rodzajami danych stanie się szybsza i bardziej powszechna. Zastosowania Luny mogą być nieskończone, jak np. optymalizacja decyzji biznesowych, bioinformatyka, bezpieczeństwo (computer vision), architektura czy grafika komputerowa.

Z kolei Cardio technology to projekt podejmujący prace nad sono-elektrycznym implantem, który ma pomóc w leczeniu nowotworów złośliwych mózgu. Technologia Tumor Treating Field stworzy warunki do prowadzenia skutecznej terapii bez efektów ubocznych, typowych dla klasycznych metod walki z nowotworami. W efekcie, jak dotąd, udało się wydłużyć życie pacjenta z roku do dwóch lat. W planach jest zwielokrotnienie tego wyniku.

Zwycięzcy konkursu wyjadą do Doliny Krzemowej i rozpoczną 10-tygodniowy program inkubacyjny Singularity University (7 tygodni w siedzibie organizacji w NASA Research Center, następnie 3 wdrożeniowe tygodnie w Polsce).

Fundacja PFR jest partnerem Global Impact Challenge. Fundacja angażuje się w wartościowe i ambitne inicjatywy edukacyjne, inspiruje i pomaga formować przyszłych innowatorów i pionierów. Swoimi działaniami daje impuls i siłę do wzrostu osób indywidualnych i całych społeczności oraz aktywnie kształtuje otoczenie.

Fundacja PFR
Poprzedni Poprzedni
Fundacja PFR partnerem Global Impact Challenge
Zwycięzcy hackathonu muzealnego „HackArt”
Następny Następny

Zainteresują Cię również

Fundacja PFR angażuje się w projekty kulturalne i artystyczne

Fundacja PFR

17 września 2020

formy

Konkurs PUM: Przestrzeń Użytkowników i Mieszkańców zakończony – znamy zwycięski projekt

Fundacja PFR

10 sierpnia 2020

Magda zakłada okulary do VR

Nowy społeczny wymiar wirtualnej rzeczywistości

Warunki RODO

Warunki RODO