← Strona główna Grupy PFR

Lekcje z końca świata – spotkanie feryjne w Centralnym Domu Technologii

Fundacja PFR
Fundacja-news-15.02.2023_1

Ferie zimowe to czas na odpoczynek, ale też na realizację swoich pasji, czy na podróże. Nasza Fundacja postanowiła pokazać dzieciom w oryginalny sposób, że marzenia mogą być różne, ale że zawsze warto je realizować – na przykład dzięki wykorzystaniu nowych technologii! 

Dlatego wspólnie z Fundacją Allegro zaprosiliśmy młodych podopiecznych warszawskich stowarzyszeń i fundacji do Centralnego Domu Technologii na spotkanie pt. „Lekcje z końca świata”. W trakcie wydarzenia uczestnicy mogli posłuchać opowieści Michała Leksińskiego, podróżnika, alpinisty i mówcy, a następnie wziąć udział w arcyciekawych warsztatach technologicznych przeprowadzonych przez edukatorów CDT. 

Podczas prelekcji Michał opowiadał on o swojej największej pasji, czyli wspinaczce górskiej i o tym jak spełniać marzenia. Podróżnik 7 lat temu zdecydował się podjąć wyzwanie Korony Ziemi, które polega na zdobyciu najwyższych szczytów na wszystkich kontynentach. Po trzyletnich przygotowaniach, w styczniu tego roku wspiął się na wierzchołek Masywu Vinsona na Antarktydzie. Pomogły mu w tym nowe technologie i siła ducha. Michał opowiadał dzieciom o narzędziach przydatnych podczas wędrówek górskich, a także zdradził kilka ciekawostek z życia codziennego alpinistów. W drugiej części spotkania edukatorzy CDT przygotowali warsztaty technologiczne, podczas których dzieci i młodzież mieli okazję poznać zagadnienie wirtualnej rzeczywistości i z pomocą gogli VR wybrać się na zimową wyprawę, programować, samodzielnie wymyślając trasę robota edukacyjnego, a także nauczyć się obsługi długopisów 3D, tworząc autorskie dzieła sztuki.

Polecamy wszystkim kontynuowanie przygody i obejrzenie na kanale YouTube CDT cyklu edukacyjnego „Lekcje z końca świata”, w którym Michał Leksiński jeszcze więcej opowiada o swoich górskich przygodach: 


Fundacja PFR
Poprzedni artykuł
Fundacja PFR Partnerem wspierającym Chapter Zero Poland
Jesteś humanistką? Chcesz zostać analityczką? Dowiedz się jak to zrobić na webinarze Akademii Rozwoju
Następny

Zainteresują Cię również