wolontariat

Kolejna akcja „Wolontariuszy na Start” – warsztaty z cyberbezpieczeństwa dla młodzieży

wolontariat-cyberbezpieczenstwo-fundacja2

Za nami kolejny, zrealizowany autorski projekt w ramach programu „Wolontariusze na Start”. Tym razem inicjatywa miała charakter edukacyjny – nasz wolontariusz Łukasz Jastrzębski, który jest Dyrektorem i Inspektorem Ochrony Danych w spółce PFR Operacje, przeprowadził szkolenia dla młodzieży na temat cyberbezpieczeństwa „Bezpieczny Internet od najmłodszych lat”.

Warsztaty odbyły się w dwóch szkołach w podwarszawskiej Kobyłce, a do udziału zaproszono dzieci z szóstych i siódmych klas. Łącznie w zajęciach wzięło udział około 50 uczniów. Patronat nad Projektem objął Przewodniczący Rady Miasta Kobyłka Pan Konrad Kostrzewa.

Podczas interaktywnych warsztatów uczestnicy mieli okazję uczyć się o największych zagrożeniach, które mogą czyhać na nie w sieci: wirusy, wykradanie danych czy phishing, aby następnie poznać metody ich unikania, takie jak: tworzenie silnych haseł i zabezpieczanie ich oraz ogólna czujność i odpowiedzialność podczas spędzania czasu w sieci.

Projekt „Bezpieczny Internet od najmłodszych lat” to świetny przykład wolontariatu kompetencyjnego, w którym pracownicy Grupy PFR mogą dzielić się praktyczną, aktualną wiedzą ekspercką opartą na wieloletnim doświadczeniu.

Nowy cykl zajęć stacjonarnych dla Cyfrowych Debiutantów
Program Akademia Rozwoju wystartował – relacja z inauguracji