CDT

„Ja i Robot” – CDT wspiera projekt badawczy HumanTech Center Uniwersytetu SWPS

„Ja i Robot” – CDT wspiera projekt badawczy HumanTech Center Uniwersytetu SWPS

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych na warsztaty do CDT i do udziału w niezwykłym projekcie naukowym „Ja i Robot”. Centralny Dom Technologii został partnerem projektu badawczego, którego pełna nazwa brzmi „Percepcja robotów przez dzieci w zależności od płci i zachowania asertywnego”. Jest on realizowany przez HumanTech Center przy Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Główny cel projektu to zbadanie reakcji dzieci na robota humanoidalnego w zależności od tego czy został on im przedstawiony jako reprezentant płci męskiej czy żeńskiej oraz, czy zachował się wobec nich asertywnie. Zadaniem uczestników badania jest zabawa z robotem i baczne obserwowanie jego zachowania, a następnie udzielenie odpowiedzi na kilka prostych pytań.

Uczestnikami projektu są uczniowie, którzy biorą udział w warsztatach CDT i których rodzice wyrazili zgodę na udział w projekcie. W związku z tym działaniem, w Centralnym Domu Technologii zagościły dwa nowe roboty, o których edukatorzy CDT opowiadają uczestnikom warsztatów.

Jesteśmy niezwykle ciekawi wyników tego projektu badawczego. Cieszymy się, że możemy pomóc w zwiększeniu wiedzy na temat relacji człowiek-maszyna, a co więcej, że możemy pokazać uczestnikom naszych zajęć coś nowego i odpowiedzieć na ich pytania dotyczące umiejętności robotów i ich zastosowania w różnych dziedzinach życia.

– dr Dominika Wiśniewska, koordynatorka projektu w Fundacji PFR

To nie pierwszy wspólny projekt z Uniwersytet SWPS i naszej Fundacji. Dotychczas udało nam się aktywnie wspierać spotkania naukowe HumanTech Meetings oraz uczestniczyć w wydarzeniu naukowym HumanTech Summit.

Uczestniczki Akademii Rozwoju dowiedzą się, jak zrobić karierę w data science i sztucznej inteligencji
Startuje 4. Edycja Konkursu Edukacja Jutra – temat przewodni PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ