Fundacja przeznacza granty na wakacyjne projekty dla dzieci – rusza 3. edycja programu Wakacyjna AktywAKCJA

News-wakacyjna-aktywakcja-2023

Dwie edycje, 150 lokalnych organizacji i ponad 15 tysięcy małych uczestników. To dotychczasowy sukces programu grantowego Wakacyjna AktywAKCJA, a już dzisiaj startuje 3. edycja! W tym roku na dofinansowanie lokalnych projektów przeznaczyliśmy budżet 500.000 złotych. Wnioski na pojedyncze grant można składać na kwotę do 5000 złotych. Aby to zrobić, wystarczy wypełnić formularz online . Na zgłoszenia czekamy do 8 maja!

Poprzez program Wakacyjna AktywAKCJA promujemy aktywny i zdrowy sposób spędzania wolnego czasu wśród dzieci i młodzież, tym samym wspierając wartościowe instytucje i ich wakacyjne projekty. W poprzednich edycjach, nasi wolontariusze odwiedzali miejsca, gdzie te inicjatywy były realizowane. W tej edycji stawiamy przede wszystkim na projekty realizowane w mniejszych miejscowościach (do 20.000 mieszkańców), zwłaszcza w województwach lubelskim, podlaskim, podkarpackim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim.

Programem Wakacyjna AktywAKCJA wspieramy lokalne społeczności, które na co dzień pracują z dziećmi, są blisko nich i dzięki temu najlepiej znają ich potrzeby. Wiemy, że mieszkańcy mniejszych miejscowości często mają skromniejszą ofertę atrakcji wakacyjnych dla najmłodszych mieszkańców, dlatego doceniamy każdą inicjatywę

- mówi Kamila Surała, koordynatorka programu, Fundacja PFR

Wybierając zwycięskie inicjatywy, będziemy sprawdzać czy projekty spełniają obowiązkowe kryteria – czy są bezpłatne, czy łączą elementy rekreacyjne, sportowe, artystyczne i przede wszystkim edukacyjne, a także czy są skierowane do lokalnych małych społeczności. Dodatkowo będziemy punktować kreatywność pomysłu, dopasowanie do potrzeb grup odbiorców i adekwatność zaplanowanego budżetu.

Udział w Programie mogą zgłosić szkoły podstawowe, stowarzyszenia, fundacje, organizacje pozarządowe, jednostki ochotniczej straży pożarnej, domy dziecka, świetlice szkolne i środowiskowe, kościelne jednostki organizacyjne mające siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, biblioteki, domy kultury, placówki oświatowe i opiekuńcze, koła gospodyń wiejskich, ośrodki socjoterapii oraz ośrodki wychowawcze.

Bardzo serdecznie zapraszamy do zgłaszania swoich projektów. Wspólnie sprawimy, że te wakacje będą czasem aktywnym i wolnym od trosk!

Patronat Honorowy nad Programem objęli Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski.

Ogłaszamy wyniki IV edycji Konkursu „Edukacja Jutra”!
9 projektów realizowanych w GK PFR przez Fundację PFR i PFR Innowacje wyróżniono w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”