Fundacja PFR zebrała i przekazała 120 tys. zł. na rzecz Ukrainy

Podsumowanie zbiórki dla Ukrainy.

Pracownicy Grupy PFR, w ramach licznych akcji pomocowych prowadzonych przez Fundację PFR, od początku inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, solidaryzują się z ofiarami i niosą pomoc materialną oraz humanitarną jej mieszkańcom. W związku z dużym zainteresowaniem możliwymi formami wsparcia, Fundacja PFR rozpoczęła zbiórki finansowe i rzeczowe dla Ukrainy.

Przez miesiąc przyjmowaliśmy i gromadziliśmy dary rzeczowe – w tym środki higieniczne, ubrania, urządzenia typu powerbank – oraz prowadziliśmy internetową zbiórkę finansową. Na konto Fundacji wpłynęło ponad 60 tysięcy złotych z darowizn celowych. Zgodnie z obietnicą środki te zostały podwojone, a następnie łączna kwota 120 tysięcy złotych przeznaczona na sfinansowanie sprzętu potrzebnego walczącym w Ukrainie. Po konsultacji z organizacją humanitarną Polskiego Czerwonego Krzyża zakupiliśmy i wysłaliśmy na teren Ukrainy: namioty z przeznaczeniem na punkty medyczne, kamizelki odblaskowe, plecaki wojskowe, w pełni wyposażone apteczki, powerbanki, kaski ochronne, oraz naklejki z czerwonym krzyżem. Dodatkowo, udało nam się zaangażować firmę Danthermgroup, która bezpłatnie przekazała nagrzewnice do namiotów – te urządzenia również trafiły do potrzebujących w Ukrainie.

Pomimo zakończenia zbiórki finansowej, nieprzerwanie prowadzimy zbiórki rzeczowe. Gromadzimy drobne wyposażenie do mieszkań udostępnianym uchodźcom w Mińsku Mazowieckim, Dębicy i Krakowie. Zbieramy także przedmioty najpotrzebniejsze przyjezdnym, czyli walizki i torby podróżne dla osób przebywających w warszawskim Global Expo przy ul. Modlińskiej, gdzie nasi wolontariusze od miesiąca  angażują się w pomoc.

Grupa PFR wspólnie z Fundacją planują kolejne inicjatywy dla uchodźców przebywających na terytorium Rzeczpospolitej oraz niosą pomoc walczącym obywatelom Ukrainy.

Wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym organizacyjnie w zbiórki serdecznie dziękujemy!

Fundacja PFR przekazała prawie 280 tys. zł. organizacjom niosącym pomoc Ukrainie
Zapraszamy na spotkanie z Agatą Roczniak – Ambasadorką Akademii Rozwoju