← Strona główna Grupy PFR

Fundacja PFR wspiera pierwszy w Polsce hackathon muzealny

Fundacja PFR
Fundacja PFR wspiera pierwszy w Polsce hackathon muzealny

HackArt to pierwszy w Polsce hackathon muzealny, organizowany przez Muzeum Narodowe w Warszawie (MNW) we współpracy z Fundacją PFR. Jego celem jest wypracowanie nowatorskich rozwiązań na styku sztuki i nowych technologii. Odbędzie się w dniach 26-27 maja 2018 r., w zabytkowych wnętrzach MNW.

Hackathon to inaczej maraton projektowania - wydarzenie kierowane do programistów, podczas którego informatycy i inne osoby związane z rozwojem oprogramowania, jak projektanci grafiki, twórcy interfejsów i menedżerowie projektów, stają przed zadaniem rozwiązania określonego problemu związanego z projektowaniem.

Podczas premierowej edycji HackArt uczestnicy zmierzą się̨ z problemami dotyczącymi rozwiązań technologicznych dla Muzeum Narodowego.W zespołach opracują projekt i narzędzia, które pomogą włączyć nowe technologie do codziennej pracy MNW, pomogą w jego promocji, wprowadzą elementy automatyzacji służące upowszechnianiu jego działań i zasobów. HackArt będzie także okazją do przetestowania możliwości sztucznej inteligencji w kontekście kultury i sztuki.

Do udziału w hackathonie Muzeum zaprasza osoby początkujące, jak i bardziej doświadczone: programistów - szczególnie tych zainteresowanych AI, grafików, projektantów interakcji (UX, UI), analityków danych, marketingowców, osoby zajmujące się promocją, studentów i absolwentów kierunków artystycznych lub historii sztuki.

W Fundacji PFR działamy na rzecz rozwoju i upowszechniania dostępu do zasobów kultury i sztuki wykorzystując w tym celu innowacje i nowe technologie. Dzięki temu doświadczenie obcowania ze sztuką zyskuje nowy wymiar i staje się jeszcze bardziej inspirujące.

 

Więcej informacji o HackArt

Fundacja PFR
Poprzedni Poprzedni
Akademia Private Equity
Fundacja PFR partnerem Global Impact Challenge
Następny Następny

Zainteresują Cię również

Magda zakłada okulary do VR

Nowy społeczny wymiar wirtualnej rzeczywistości

Fundacja PFR

20 lipca 2020

Wirtualne Targi Pracy IT ONLINE – Fundacja PFR wspiera uczestników rynku pracy

Fundacja PFR

1 czerwca 2020

Edukacja zdalna to wyzwanie, ale także szansa

Warunki RODO

Warunki RODO