Fundacja PFR przekazała karetkę szpitalowi wojskowemu w Lublinie

Fundacja PFR_przekazanie karetki_zdjęcie

Pod koniec września przybyliśmy z wizytą do Lublina i znajdującego się tam szpitala wojskowego. Celem podróży była uroczystość wręczenia karetki zakupionej przez naszą Fundację. W obchodach wzięli udział dr Aurelia Ostrowska – Dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia, Magdalena Grzankowska – Prezes Zarządu Fundacji Polskiego Fundusz Rozwoju oraz Komendant I Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie płk dr n. biol. Aleksander Michalski.

Ambulans pozwoli na zabezpieczenie transportu medycznego pacjentów oraz funkcjonowania uruchamianego z początkiem nowego roku, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Przedstawiciele placówki złożyli podziękowania za wsparcie finansowe w kwocie 300 tys. zł, co umożliwiło zakup nowej karetki oraz za towarzyszenie w najważniejszych dla Szpitala wydarzeniach.

Na razie będzie transportować pacjentów między szpitalami lub do domu. Od stycznia przyszłego roku, kiedy zostanie uruchomiony nasz Szpitalny Oddział Ratunkowy, będzie ona również realizować zadania w zakresie obsługi tego oddziału

- mówi płk Bogusław Piątek, rzecznik szpitala wojskowego.

Po poświęceniu karetki przez kapelana Szpitala ks. Grzegorza Dobosza, odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków kierowcom, którzy na co dzień będą korzystać z pojazdu. To nie pierwszy i na pewno nie ostatni raz, kiedy Fundacja PFR wspiera placówki medyczne.

Fundacja PFR pomogła w przekazaniu zbroi króla Zygmunta II Augusta na Wawel
Kwiecień w Akademii Rozwoju – nowe spotkania