Expo 2020 Dubai Fundacja PFR

Fundacja PFR promuje nowoczesną edukację na EXPO 2020 w Dubaju

Fundacja_PFR_EXPO_Dubaj_2

Na zaproszenie Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji przedstawiciele Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Centralnego Domu Technologii gościli na międzynarodowych targach Expo 2020 w Dubaju i wspólnie ze zgromadzonymi w polskim pawilonie gośćmi i ekspertami, rozmawiali o przyszłości edukacji.

20 listopada w polskim pawilonie na Expo 2020 w Dubaju przygotowano całodniowe wydarzenie poświęcone właśnie nowoczesnej edukacji „EduTech made in Poland. Trends & Innovations”. Data wydarzenia nie była przypadkowa, tego dnia przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Partnerem dnia innowacji edukacyjnych został Centralny Dom Technologii oraz Fundacja PFR.

Na zaproszenie PAIH przedstawiciele Fundacji oraz CDT zaprezentowali zgromadzonym gościom swoją działalność edukacyjną i tą związaną z promocją polskich innowacji. Dyskutowali także o tym jak w praktyce wykorzystywać nowoczesne trendy w multidyscyplinarnej edukacji i dostosować do nich metody nauki i systemy dydaktyczne, jak  przygotowywać obecną młodzież, edukatorów, ale także przedsiębiorców i rynek na wyzwania przyszłości i uczyć w duchu #STEAM oraz przy wykorzystaniu narzędzi online’owych.

W trakcie panelu dyskusyjnego „Future of modern education – what’s next?”, w którym brali udział Farida Dhambolawala – Chief Executive Officer at Innov8 Tech, Zareef Petkar – Head of Digital Learning, Technology & Innovation at Horizon International School i Zbigniew Bujak, Specjalista ds. ddukcji CDT, poruszono bardzo wiele wątków dotyczących nowoczesnego podejścia do edukacji, w tym przedefiniowania roli nauczyciela, nacisku na kompetencje miękkie wśród uczniów i nastawienie na edukację przez całe życie (lifelong learning).

Expo 2020 w Dubaju to także doskonałe miejsce do nawiązywania relacji biznesowych i prezentowania innowacyjnych projektów adresowanych do sektora edukacji. Z tej okazji skorzystały polskie start’upy, które zaprezentowały swoje produkty w trakcie sesji „pitchingowej”, którą otworzyła Anna Sokołowska.

Nowoczesna edukacja, to coś, co pozwala nam lepiej rozumieć zmieniający się świat i lepiej przygotować się do wykorzystywania nowych technologii i innowacji w codziennym życiu. Dlatego bardzo ważna jest wymiana doświadczeń i dzielenie się wiedzą ze środowiskiem nauczycieli i innowatorów z branży EduTech, nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Bardzo dziękujemy PAIH za zaproszenie i umożliwienie zaprezentowania działalności Fundacji oraz opowiedzenia o Centralnym Domu Technologii na międzynarodowym forum.

Wolontariusze PFR aktywnie wspierają – podsumowujemy Aktywny Wolontariat
Uczestnicy programu „Wolontariusze na Start” posadzili drzewa w Wyczółkach