Fundacja PFR ponownie na Festiwalu Bomba Megabitowa w Krakowie!

CDT-bomba-megabitowa-news

Wspólnie z Allegro zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych oraz Cyfrowych Debiutantów na warsztaty z Cyfrowej Przedsiębiorczości, które odbędą się 7 i 8 września podczas Festiwalu Bomba Megabitowa w Krakowie! Nasz Zespół edukacyjny CDT już po raz drugi otrzymał zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema, Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Dzielenie się wiedzą oraz doświadczeniem, szczególnie w obszarze cyfrowej przedsiębiorczości i nowych technologii jest dla Allegro niezwykle ważne. Dlatego już od lat, wspólnie z Centralnym Domem Technologii, realizujemy warsztaty skierowane do młodzieży oraz seniorów. Cieszymy się, że w ramach Festiwalu Przyszłości możemy je zaprezentować krakowskiej publiczności. Tym bardziej, że na potrzeby wydarzenia, ścieżki edukacyjne wzbogaciliśmy o elementy dotyczące dbałości o środowisko oraz tak ważnego dla nas - zrównoważonego rozwoju

- mówi Marta Mikliszańska, Head of Group Public Affairs & ESG w Allegro

W tym roku we współpracy z ekspertami Allegro przeprowadzimy aż cztery warsztaty – dwa dla młodzieży szkolnej oraz dwa dla seniorów. Podczas zajęć dla uczniów, uczestnicy wcielą się w rolę przedsiębiorców prowadzących swoje firmy w Internecie. Pracując w zespołach, przygotują strategie sprzedaży nowych, innowacyjnych produktów oraz poznają szereg procesów i wyzwań związanych z sektorem e-commerce. Nauczą się określać grupę odbiorców na podstawie danych, definiować wartość produktu i tworzyć pierwsze materiały marketingowe, a to wszystko z elementami ekologii!

„Cyfrowi Debiutanci: jak kupować przez Internet sprawnie, szybko i z dbałością o środowisko” to drugi warsztat skierowany do osób dojrzałych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z technologią. Uczestnicy dowiedzą się jak bezpiecznie robić zakupy w sieci oraz jak dbać o bezpieczeństwo swoich danych i pieniędzy. Dodatkowo, poznają sposoby na ograniczenie śladu węglowego dokonywanych transakcji. Warsztaty odbędą się 7 i 8 września w godzinach 10-12 dla uczniów oraz 13-15 dla Cyfrowych Debiutantów w Domu Utopii w Nowej Hucie.

Więcej informacji oraz formularze do zapisów na zajęcia znajdują się na stronie.

Współpraca PHH z Fundacją PFR na rzecz Ukrainy
Zapraszamy na debatę CDTalks „Edukacja na rzecz wzrostu gospodarczego i włączenia społecznego”