świat pieniądza

Edukacja ekonomiczna dla najmłodszych – startuje konkurs „Świat Pieniądza”

chłopiec

Jednym z głównych celów działalności Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju jest wspieracie edukacyjne i technologiczne dzieci oraz młodzieży, także w zakresie edukacji ekonomicznej. Projekt Świat Pieniądza spełnia ten cel promując wśród najmłodszych wiedzę o oszczędzaniu i wartości pieniądza. W jego ramach organizowany jest Konkurs dla uczniów szkół podstawowych. Serdecznie zapraszamy do udziału młodych pasjonatów tematów ekonomicznych! Zgłoszenia można wysyłać do 10 października.

Chcemy uczyć dzieci już na wczesnym etapie edukacji, jak zarządzać finansami i szanować pieniądze. Naszym celem jest nauka oszczędzania oraz planowania wydatków, w sposób atrakcyjny i angażujący. To niezwykle ważne, aby kształtować w najmłodszych odpowiednie podejście do tego tematu.

- mówi Sebastian Mackiewicz, koordynator projektu

Projekt „Świat Pieniądza” jest skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 14 lat ze szkół podstawowych, świetlic środowiskowych i domów dziecka. Udział w Konkursie zgłasza przedstawiciel zespołu uczestników, którym może zostać nauczyciel, dyrektor szkoły lub opiekun grupy wskazany przez dyrektora.

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie Fundacji, każdej z placówek zostaną przekazane bezpłatnie egzemplarze książki „Świat Pieniądza”. Po ich otrzymaniu, należy przeprowadzić lekcję na podstawie treści zawartych w książce oraz udokumentować jej przebieg w wybranej przez siebie formie – fotografii, wideo, prezentacji, itp. Następnie, wspólnie z uczniami lub podopiecznymi przedstawiciele powinni przygotować własny autorski rozdział książki na temat „Oszczędzania na przyszłość”, a efekt pracy dostarczyć w dowolnym formacie – nagrania, wywiadu, prezentacji czy pracy plastycznej. Prace należy przesyłać od 21 października br. za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie Konkursu.

Po wyłonieniu aż 10 zespołów laureatów odbędzie się uroczyste wręczenie nagród. Na autorów najlepszych prac czekają urządzenia ICT służące do edukacji oraz wyjazd dydaktyczny i warsztaty w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.

Więcej informacji znajduje się w Regulaminie Konkursu.

Wakacyjna AktywAKCJA na sportowo – odwiedzamy województwo kujawsko-pomorskie
Konkurs na projekt muralu – Fundacja PFR promuje młodych artystów